Yeni Nike animasyonu NBA yıldızlarının gençliğine götürüyor

Nike’ın “It’s Only Crazy Until You Do It” reklamları, markanın 30 yaşındaki “Just Do It” kampanyasındaki en son yeniliği. En önemlisi de bu kampanyalar, Colin Kaepernick ve her türden çatışmanın, zorluğun üstesinden gelen bir dizi sporcuyu içeriyor. Konu ister politik tartışmalar ister fiziksel sınırlamalar veya zorlu yetiştirmeler olsun… Yeni Nike animasyonu da bu seriye bir yenisini ekliyor.

Marka, bu yılki NBA sezonunun başlamasıyla, günümüz basketbol yıldızlarının bir zamanlar gençlik hayallerini nasıl takip ettiklerini gösteren “Hayalperestler” adlı bir animasyon dizisi başlattı.

İlk filmde, bir berber dükkanında oturan genç bir Devin Booker, dükkan sahiplerine bir gün sonunda Phoenix Suns için büyük şeyler yapacağını ve ilk siyahi başkana nasıl sahip olacaklarını anlatıyor. Müşteriler ve dükkan sahipleri ona güldüler ama tüm bu hayallerin şimdi gerçekleştiğini biliyoruz.

İkinci filmde, bir grup genç Avustralyalı genç Ben Simmons‘ın giydiği erkek mayosuyla basket şortuna benzediği için dalga geçer ama Simmons hala Philadelphia 76 için oynamaya devam ediyor.

Son olarak üçüncü filmde ise, benzer bir senaryoda genç bir Anthony Davis bulunuyor. Mahalle çocukları, Davis’in giderek uzayan boyuyla sürekli dalga geçerler ama o zaman bilmezler ki Anthony Davis gelecekte New Orleans Pelicans’da oynayacak.

Künye

Reklamveren Nike
Ajans Wieden & Kennedy-Portland

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.