Yeni moda, Pizza kutusundan film izlemek

Ogilvy & Mather Group Hong Kong (Ogilvy) yeni bir ürün inovasyonu kampanyası başlattı. , Pizza Hut Hong Kong için hazırlanan “Pizza Hut Blockbuster Box” isimli kampanyanda pizza kutuları, projektör olarak tasarlandı. Tek ihtiyacın bir akıllı telefon olduğu bu tasarımdan film izleyebilmeniz için diğer tüm aparatlar kutu içine eklendi, pizza dahil.

Türünün ilk örneği olan bu inovatif paketleme çözümünün 4 farklı modeli bulunuyor. Modeller romans, aksiyon, bilim-kurgu ve korku filmi türlerine dayanıyor. 17 Nisan’da, seçilen bir pilot pazarda uygulanmak üzere sınırlı bir süre için hayata geçirilen bu konsepti Pizza Hut, ilerleyen zamanlarda diğer bölgesel pazarlara da adapte etmeyi planlıyor.

Ogilvy & Mather Hong Kong CCO’su Reed Collins’in konuyla ilgili yorumu, “Bu benzersiz kampanya, Ogilvy’nin yaratıcılığını kanıtlıyor ve sadece geleneksel kampanyalardaki değil, “reklam için ürün” yaratım konusundaki kapasitesini de ön plana çıkarıyor. Yalnızca dijital ve tasarım yeterliliğimizi desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda iki şeyin mükemmel bir etki yaratmak için nasıl bir araya getirilebileceğine de harika bir örnek oluşturuyor” şeklinde oldu.

Pizza Hut Hong Kong’un Genel Müdürü Richard Leong ise, “Bu kampanyayı yaratırken, müşterilerimize film ve pizzanın bir bütün olduğunu anlatmayı amaçladık. Bunun için de taze ve inovatif bir yolla onlarla iletişime geçmek ve onları memnun etmek istedik. Ogilvy bu farklı ve eğlenceli ürünle, yaratıcılık ve teknolojiyi gerçekten yeni bir seviyeye taşıdı” dedi.

Künye:

Reklamveren Pizza Hut Hong Kong

Reklam Ajansı Ogilvy & Mather Group

Yaratıcı Yönetmenler Matthew Nisbet, Andy Reynolds & Bo Deng

CCO Reed Collins

Reklam Yazarı Ollie Davis & Peter Engelbrecht

Yayın Asistanı Tammy Lau

Art Direktör Candice Yeung

Operasyon Direktörü Sandy Ling

Ürün Tasarımcısı Richard Weil

Tasarımcı Gianluca Crudele

Teknoloji Grup Başkanı Craig Mason

İllüstratör Parents Parents, Mark Goss, Caratoes & Barlo

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.