Yeni LEGO Hidden Side serisi

LEGO, yeni LEGO Hidden Side serisi ile ilk defa artırılmış gerçeklik ve oyun deneyimini birleştiriyor.

LEGO, artırılmış gerçeklikle geliştirilmiş ilk ve tek LEGO oyun teması olan LEGO Hidden Side’ı LEGO tutkunluklarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. LEGO HIDDEN SIDE, artırılmış gerçeklik ve yapım parçalarını bütünüyle birleştiren tek oyun deneyimi özelliğiyle interaktif oyunun gizli dünyasını ortaya çıkarıyor.

7 yaş ve üstü çocuklar için geliştirilen LEGO® HIDDEN SIDE şaşırtan süprizlerle dolu çok fonksiyonlu 8  ‘’Hayaletli’’ yapım seti sunuyor. Temaya özel geliştirilen artırılmış gerçeklik uygulamasıyla, LEGO setleri canlandırılarak gizemli bir dünyaya giriş yapılıyor ve üstesinden gelinmesi gereken zorluklarla karşılaşılıyor. Fiziksel ve dijital dünyanın birleşmesi daha fazla merak uyandırarak oyun deneyimini daha eğlenceli hale getiriyor.

LEGO Hidden Side , yapım zorluğu, işlevsellik ve hikaye içeren detaylı tasarlanmış setleriyle LEGO’dan beklenen her şeyi veriyor. Her LEGO Hidden Side seti göründüğü gibi okul, ev, otobüs vb. haline getirilebilirken aynı zamanda uygulama sayesinde kendilerinin hayaletli versiyonuna da dönüşebiliyor.

Uygulamada kullanıcılar iki karakterden (Jack ve Parker) birinin bakış açısını alarak cep telefonları aracılığıyla Newbury şehrini keşfediyor ve çevrelerindeki doğaüstü olayları çözmeye çalışıyor. Telefonlarını fiziksel LEGO setlerine tutan kullanıcılar çeşitli unsurlarla etkileşime girdikleri uygulamada hayaletleri yakalıyor. Bununla birlikte, birden fazla senaryoya sahip uygulamada çocuklar oyunu ilerletirken dinamik oyun deneyimi yaşıyor.

2019 yazında satışa sunulacak olan LEGO Hidden Side uygulaması, App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebilecek. Aynı zamanda tema, kullanıcılarla buluştuktan sonra güncelliğini koruyabilmesi için yeni hayaletler ve oyun zorlukları ile geliştirilmeye devam edecek.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.