Yeni Golf cazın ritmini tutuyor

Bu yıl beşincisi düzenlenen Bozcaada Caz Festivali, 20-22 Ağustos tarihleri arasında müzikseverlerle buluştu. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl dijital ortam üzerinden gerçekleştirilen konserler bu yıl canlı keyif sunarken, dijital ortamda da takip edilebildi.

2018 yılından bu yana festival destekçileri arasında yer alan Volkswagen, bu yıl da üç gün boyunca müzik ve sanat severlerin bir araya geldiği Bozcaada’nın ilham veren doğasında yerini aldı.

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl dijital ortam üzerinden gerçekleştirilen Bozcaada Caz Festivali’nin beşinci edisyonu, bu yıl 20-22 Ağustos tarihleri arasında kaldığı yerden devam etti. Çevrim içi platformda da takip edilebilen festivalde çağdaş sanat ve gastronomi dahil olmak üzere farklı disiplinlerin yer aldığı kapsamlı bir etkinlik programı yer aldı.

2018 yılından bu yana festival destekçileri arasında yer alan Volkswagen, bu yıl Yeni Golf modeliyle festivale renk kattı. Bozcaada’nın büyülü atmosferinde festivali deneyimleyen katılımcılar, Volkswagen’in efsane modeli Golf’ün 8. neslini daha yakından tanıma fırsatı buldular.

‘Akış’ı hissetmek

Festivalin beşinci edisyonunun temasını oluşturan Ototelik kavramı; meraklı, ısrarcı, bazı faaliyetleri içsel gerçekleştirme niyeti yüksek olan kişilerin özelliği olarak tanımlanıyor. Kısaca, artık tüm dünyada kabul gören yeni anlamıyla “Akış”la bütünleştirilmiş. Bu kurama göre, akış durumuna geçen ve bir etkinlik içinde olan kişiler, enerjik bir şekilde o etkinliğe odaklanır, tamamen ona dahil olur ve etkinlik süresince de en yüksek keyfi aldığını hisseder.

İşte, festivalin bu yılki temasına sürdürülebilir yeni motor teknolojisi, tamamen dijitalleşen kokpiti, kusursuz tasarımı, göz alıcı renkleri ve benzersiz sürüş deneyimiyle sürücüyü içine alan yeni Golf, tam olarak uyum sağlamış görünüyor.

İlk karşılaşma anından itibaren, etkisi altına alıyor

Satışa sunulduğu ilk günden itibaren tüm nesillerinde gündelik kullanımı, zamansız tasarımıyla birleştiren Golf, geleneğini sekizinci nesilde de bozmamış. İşlevsel anlamda yakaladığı atılım, tasarımsal anlamda da kendini gösteriyor. Yenilenen far tasarımı ile çok daha modern ve agresif bir görüntüye bürünmüş.

Sürüş etkinliğini, maksimum keyfe dönüştürüyor

Gelişen teknolojiyle birlikte karmaşıklığın arttığı günümüzde, yeni Golf, sezgisel ve pratik kullanıma imkan tanıyor. Neredeyse tümü dijitalleşen iç mekanı, dokunmatik ve ‘touch slider’lar ile kumanda edilen fonksiyonları sayesinde Yeni Golf hiç olmadığı kadar dijital bir dünya sunuyor. Yeni Golf’te standart olarak
sunulan ‘Dijital Kokpit’te 10 inçlik dijital gösterge paneli “Active Info Display” ve 8,25 inçlik Bilgi & Eğlence Sistemi dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra far grubu, klima ve radyo ayarları tamamen dokunmatik özelliğe
sahip “touch button”lar ve “touch slider”larla yapılabiliyor. Aydınlatma, görüş fonksiyonları ve sunroof
hareketleri için de ayrı dokunmatik kontrol panelleri bulunuyor.

Yarı Otonom Sürüş Destek Sistemleri

Yeni Golf’te standart olarak sunulan zengin donanım seviyesine ek olarak yolculukları çok daha güvenli ve
konforlu hale getiren Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist” ilk defa ve isteğe bağlı olarak sunuluyor.
Sistem dur-kalk trafikten 210 km/h hıza kadar, çok fonksiyonlu sürüş destek sistemleri kamerasını ve gelişmiş mesafe sensörlerini kullanarak hem başka araçlarla güvenli takip mesafesini koruyor, hem de şeritte kalmanıza yardımcı oluyor. “Kapasitif Direksiyon” simidi sayesinde sürücüye sadece ellerini hafifçe
direksiyonun sensörlerle donatılmış kısmında tutmak kalıyor.

Doğaya saygı esas

Pandeminin yarattığı olumsuz havadan kaçış imkanı sağlayan festival, ilk yılından itibaren, festivale adını veren ve ev sahipliği yapan Bozcaada’nın doğasına, dokusuna zarar vermeden, kalıcı ve sürdürülebilir katkı sağlamak amacıyla gerçekleşti.

Tüm dünyada ve ülkemizde artan olumsuz doğa olaylarının gelecek nesiller için yarattığı tehlikenin daha çok farkına vardığımız bu son dönemde, sürdürülebilirlik ve çevre dostu yaklaşıma olması gereken önem veriliyor. İlk edisyonundan bu yana festivalde yer alan Volkswagen de bu amaç doğrultusunda, bu yıl da sürdürülebilirlik konusunda çalışmalara katkı sağladı.

Başından bu yana, tüm etkinlikleri azami çevresel atık göz önüne alınarak gerçekleştirilen Bozcaada Caz Festivali’nde bu yıl da sürdürülebilir çevre öncelik taşıdı. Volkswagen, tek kullanımlık plastik atıkları azaltma hedefi doğrultusunda, katılımcılara özenle üretilmiş fonksiyonel ve sağlıklı su mataraları dağıttı. Böylece festival katılımcıları festival alanında bulunan su sebillerinden su ihtiyaçlarını bu mataralar ile karşılayarak yüzlerce pet şişe atığının oluşmasını önledi.

Ayrıca, Bozcaada Caz Festivali için sponsor firmaların ve bireysel katılımcıların aldıkları her bir bilet, doğada bir tohum topuna dönüştü.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.