Site icon Campaign Türkiye

“Yeni çalışma dönemi” yeni başarılar demek

Güzel işler

29 Mart tarihinde TİAK’ın (Televizyon İzleme Araştırmaları A.Ş.), 18 Nisan’da da RVD’nin (Reklamverenler Derneği) gerçekleştirdiği Genel Kurul toplantılarından sonra her iki oluşumda da yeni faaliyet dönemi başlamış oldu.

TİAK’ta yeni üstlendiğim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve RVD’de devam eden Genel Sekreterlik görevim, sektör için büyük önem taşıyan bu iki kurumun önceliklerinin ve faaliyetlerinin belirlenmesi ve yürütülmesi aşamalarında benim de rol almamı sağlıyor.

TİAK’ta yeni dönemden söz edecek olursak; “Yayın Akışına Bağlı Ana TV’nin Ölçüm” hizmeti, mevcut panel ve örneklem yapısı (minimum 4,000 hane) ile devam edecek. Bu dönemin en önemli özelliği ise Tamamlayıcı Ölçüm Yöntemleri olarak tanımlanan ZAMAN KAYDIRMALI İZLEME ÖLÇÜMÜ ve ÇOKLU EKRAN ÖLÇÜMÜ hizmetlerinin mevcut hizmete ilave olarak alınmaya başlanması olacak. TİAK açısından hedef her zaman televizyonu ve televizyon içeriğini ölçmek oldu. Bu hedeften hiçbir zaman uzaklaşmadan şimdi yapılması hedeflenen ise, “second screen” olarak tanımlanan diğer ekranlardan online ya da offline izlenen TV içeriğini de ölçmek. Bu konuda öncü olan ülkeler ve onların geliştirmiş oldukları sistemler bulunuyor. TİAK’ın hedefi de bu öncü ülkeler arasına girerek standartları oluşturmak, normlar geliştirmek. Reklamverenler olarak bu hedefe ulaşmak için gerek teknik komitede gerek yönetim kurulunda sektörle beraber aktif bir şekilde çalışıyoruz.

TİAK’ta yaşanan bir diğer yenilik de web sayfasının görsel olarak yenilenmesi ve içerik olarak zenginleştirilmesi. Web sayfasının tüm mobil cihazlardan ve tarayıcılardan en iyi şekilde görüntülenebilmesi için çalışmalar yapıldı, içerik de Sıkça Sorulan Sorular, Ölçüm Terminolojisi, Ölçüm Künyesi vb. bölümler ile zenginleştirildi. Siteyi ziyaret edenleri artık daha iyi bir kullanıcı deneyimi bekliyor.

Yeni dönem her zaman, yenilenen enerji, yeni hedefler, yeni başarılar demek. Ben bu faaliyet döneminin görev aldığım her iki oluşum için de çok iyi geçeceğine inanıyor, tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

 

Yeşim Koçyiğit
RVD Genel Sekreteri

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 77. sayısında yayımlandı.
Exit mobile version