artwork

Yeni bir video reklam ajansı Tooplay kuruldu

9 sene önce

1

Teknoloji ve reklam çözümleri sağlayıcısı Tooplay, hızla büyüyen Türkiye pazarında faaliyetlerini başlattığını bugün duyurdu. Merkezi İstanbul’da bulunan Tooplay; reklamverenlere, ajanslara ve medya şirketlerine, programa dayalı video reklam çözümleri sunuyor ve böylece birden fazla ekranda, kullanıcı davranışlarını anlamlandırarak daha akıllı reklam kararları almalarını amaçlıyor.

Global video reklam teknoloji şirketi Videology tarafından desteklenen Tooplay, bu teknoloji sayesinde, reklamverenler ve medya ajansları, farklı platformlar arasında datalara dayalı olarak, video reklam kampanyaları düzenlenebilmesi amacıyla, birinci ve üçüncü parti verilerini harmanlayarak analitik sonuçlar sunuyor. Tooplay, medya ajanslarının satın almasına, yönetmesine, ölçümlemesine ve dijital video ve TV reklamlarını otomatik olarak düzenlemelerine olanak sağlayan tamamen programlanabilir bir platform sunuyor.

Tooplay’in kurucu ortağı Barış Doğan konuyla ilgili olarak ‘Türkiye’deki internet kullanıcılarının, video içeriğe yoğun ilgisi, reklam ekosistemi için önemli bir fırsat oluşturuyor. Dijital endüstri Türkiye’de büyük bir hızla büyümeye devam ederken; medya ajanslarının, yayıncıların ve reklamverenlerin doğru hedef kitleye, doğru cihazla, uygun içeriğin ulaştırılması konusunda güvenilir bir çözüm yoluna ihtiyaçları var. Endüstrinin uzun zamandır ihtiyacı olan bu çözüm yolunu pazardaki uzmanlığımızı, uluslararası ortağımız Videology’nin geliştirdiği teknoloji ile harmanlayarak sunuyoruz.’ diyor.

Videology EMEA yöneticisi Anne de Kerckhove de konuyla ilgili, “Türkiye yeni filizlenen bir medya merkezi. Bu bölgede medya şirketleri için gelir fırsatları inanılmaz boyutlarda. Tooplay ile işbirliği yapmayı seçtik çünkü onlar endüstrinin farklı yönlerini görerek nasıl bir noktada birleştiğini biliyorlar. Ayrıca, medya kuruluşlarını TV ya da online planlama ve satın almada bütün olarak düşünmeye cesaretlendirebilecek güçteler. Tooplay, programatik reklam çözümleri ile Türkiye pazarına yepyeni bir bakış açısı getiriyor ve biz onların yolculuğunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.” diyor.

Tooplay, video reklam ağı Coolshark ve Netbook Media gibi girişimlerin yer aldığı birçok projede yer alan Barış Doğan ve ekibi tarafından kuruldu. Tooplay, Medyanet, Milliyet, Habertürk, UzmanTV gibi medya şirketleri ve web siteleri ile çalışıyor. Şu anda Türkiye’de faaliyet gösteren şirket yakın zamanda Doğu Avrupa ve Orta Doğu gibi yeni pazarlara açılmayı planlıyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 Milyon siparişle %78 büyüdü

Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü performansını sürdürdü...

Ülker “bizz@kampüs”

bizz@kampüs’te 790 takım Dankek için yarıştı...

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nda atamalar gerçekleşti

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nın yönetim kuruluna iki yeni isim atandı...