Site icon Campaign Türkiye

Yeni bir medya ajans network’ü: Local Planet

Global ve bağımsız medya ajanslarından oluşan bir konsorsiyum, Local Planet adıyla yeni bir medya ajansı network’ünün oluşumu için güçlerini birleştirdi.

Birleşik Devletler’den Horizon Medya, İngiltere’den The7stars, İspanya’dan Zertem Communication Group, İtalya’dan Media Italia, Almanya’dan Pilot, Fransa’dan CoSpirit MediaTrack, İsviçre’den Tre Kronor ve Hindistan’dan Percept Media gibi ajansların bulunduğu network’te Türkiye’den de Cereyan Medya kurucu ve hissedar ajans olarak yeralıyor.

Local Planet’ın CEO pozisyonuna; daha önce Vizeum Global’de CEO ve Aegis Medya’nın CCO görevlerinde bulunmuş Martyn Rattle atandı. Yönetim kurulu başkanlığında ise; bağımsız medya ajansı Horizon Medya’nın kurucusu ve CEO’su Bill Koenigsberg yer alıyor.

Local Planet’in Türkiye temsilcisi aynı zamanda kurucu ve hissedar  ajanslarından biri olan Cereyan Medya’nın Genel Müdür Yardımcısı Alper Biçaco yeni oluşum ile ilgili olarak: “Cereyan olarak kurulduğumuz günden beri pazara ve markalara vaadimiz uluslararası seviyede yerel hizmet. Bu nedenle 2010 yılında Columbus Media International’a katıldık ve çok sayıda farklı ülkeye erişim sağlayıp buradaki ajanslarla partnerlik yaptık. Networkün global bir şirket haline gelmesi ile uluslarası markaların süreçlerinde çok daha rekabetçi bir yapıya geçeceğimizi düşünüyoruz. Aynı zamanda bize sağlanan özel araştırma ve toollar ile iç pazarda hizmet seviyemizi genel ortamdan farklılaştıracağız. Yapılanma olarak dünyada tek örnek olan bu oluşumun sahiplerinden biri olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Exit mobile version