Site icon Campaign Türkiye

Yeni Android sürümünün adı KitKat oldu

Google, Nestlé ile yaptığı anlaşma sonucunda Android’in yeni sürümünün adının KitKat olmasına karar verdi. İki şirket arasında yapılan bu anlaşma, yeni Android sürümünün adının “Key Lime Pie” olmasını bekleyen teknoloji çevrelerinde ise büyük şaşkınlık yarattı.

Ortaklık çerçevesinde, üzerinde Android logosu bulunan 50 milyondan fazla KitKat çikolatası Avustralya, Brezilya, Almanya, Hindistan, Rusya, ABD ve İngiltere gibi dünya çapında 19 ülkede satışa sunulacak. Promosyonlu KitKat paketleri, tüketicileri android.com/kitkat sitesine yönlendirecek. İnternet kullanıcıları bu site üzerinden Google Nexus 7 marka tabletleri, Google Play’de ve Android robotu şeklindeki KitKat çikolatalarını satın almak ve Google Play’de kullanmak için krediler kazanma fırsatına erişecekler.

BBC’nin haberine göre, yapılan anlaşma sonucunda iki şirket arasında herhangi bir parasal işlem gerçekleşmedi. Android’in pazarlama direktörü Marc Vanlerberghe ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yeni sürümün ismi için Android’in ilk dönemlerinde ekibimizin favori tatları arasında yer alan bu çikolatadan daha iyisini bulacağımızı hayal edemezdik.”

Nestlé ayrıca, teknoloji ürünlerinin sitelerine benzer “KitKat 4.4” isimli yeni bir internet sitesi hazırladı. Sitenin girişinde tüketicilere “şekerlemenin geleceğine ulaşıldı” deniliyor ve teknolojik ürüne benzetilen KitKat’ın fonksiyonları inceleniyor.

 

 

Exit mobile version