artwork

Yemeksepeti’nden “Dünya Adana Günü” reklam filmleri

1 yıl önce

0

Yılın ilk günü olan 01.01 tarihini, “Dünya Adana Günü” ilan eden Yemeksepeti, bu özel günü kullanıcılarıyla birlikte kutlarken hediye ettiği indirim kuponlarını duyurdu

Yemeksepeti, Türkiye’nin en sevilen yemeklerinden biri olan Adana kebabın ve Adana’nın tanıtımı için 1 Ocak tarihini “Dünya Adana Günü” ilan etti ve bu sene ilk defa kullanıcılarıyla birlikte kutladı.

Kullanıcılara 50+50 TL’lik indirim kuponlarının hediye edilmesinin yanı sıra, restoranlara da kazançlarını artırma fırsatının sunulduğu kampanya büyük ilgi gördü. Yemeksepeti’nde yeni yılın ilk siparişlerinin yaklaşık yarısını kebaplar oluşturdu.
Kebap&Türk Mutfağı’ndan sipariş veren her 3 kişiden 1’i, bu kampanyadan yararlandı. Geçtiğimiz sene yılbaşı dönemine oranla ciddi bir sipariş artışı sağlanmış oldu.

Reklam filmini Yemeksepeti Kreatif Ekibi hazırladı

29 Aralık tarihinde, “01.01 Dünya Adana Günü” teaser filmini yayına alan Yemeksepeti, ünlü teknoloji markalarının lansman filmlerini andıran bir tarzda Adana kebap göstererek, kullanıcılarına “Bekleyin” dedi. 1 Ocak tarihinde yayımladığı filmle
ise Yemeksepeti, ana kampanyasını duyurdu. Kullanıcılarına kampanya faydasını sunarken Yemeksepeti, “Adana kebabı bugün her yerde görmeye hazır olun!” mesajını verdi.

01.01 Dünya Adana Günü kampanyasının fikir üretimi, senaryo yaratımları, yapım ve prodüksiyon süreçlerinin tamamı,  Yemeksepeti Kreatif Ekibi tarafından hayata geçirildi.

Künye

Proje: Yemeksepeti Kreatif Ekibi

CMO: Okan Erol

Kreatif Direktör: Utku Ergin

Kreatif Ekip Liderleri: Oytun Zaim, Mert Koca

Yazar Ekibi: Sıla Eser, Cansu Hocaoğlu

Tasarım ve Video Ekibi: Mustafa Hayta, Sibel Dursun, Nur Özer, Nihal Balkan, Sena Aras, Seda Erdem

Müşteri Temsilcisi: Elif Selcen Kurtuldu

Yönetmen: Mert Koca

Görüntü Yönetmeni: Gökmen Özkan

Kurgu Yönetmeni: Eren Özgül

Motion Designer: Burcu Keskin

Görsel Efekt Sanatçısı: Bora Bellek

Medya Satın Alma: Mert Tanöz (OMD), Onur Altındaş (OMD)