artwork

Yemeksepeti, Kadınlar Günü’nde kadın çalışan istihdamına sağladığı desteği vurguladı

2 sene önce

0

Yemeksepeti ofis çalışanlarının %50’si kadınlardan oluşuyor. 

Kurulduğu günden bu yana ülke ekonomisine fayda sağlama konusunda birçok çalışma gerçekleştiren Yemeksepeti’nin sağladığı bir diğer önemli destek de çalışan kadın istihdamını artırmak. Bu kapsamda kadın çalışan istihdamını artırma konusunda sağladığı desteği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vurgulayan Yemeksepeti’nin ofis çalışan sayısının %50’sini kadın çalışanlar oluşturuyor.

Kadın Çalışan Sayısının En Fazla Olduğu Departman İnsan Kaynakları

Yemeksepeti bünyesinde bulunan 12 farklı departman arasında kadın çalışan sayısının en fazla olduğu departman İnsan Kaynakları departmanı. Bu kapsamda Yemeksepeti’nin İnsan Kaynakları departmanının %87’sini kadın çalışanlar oluşturuyor. İnsan Kaynakları departmanı ardından en fazla kadın çalışan bulunan departmanların oranı ise sırasıyla %78 Hukuk departmanı, %65 Finans departmanı ve %56 Pazarlama departmanı.

Yemeksepeti’nden Genç Kadın Çalışan İstihdamına Destek

Genç kadın istihdamının genç erkek istihdamına göre daha düşük oranlarda olduğu günümüz dünyasında Yemeksepeti genç kadın istihdam oranını artırma konusunda harekete geçiyor. Kadın çalışan yaş ortalaması 26 olan Yemeksepeti, genç kadın çalışan istihdamını artırmak adına birçok yeni işe alım gerçekleştiriyor. 

Yemeksepeti Yönetim Kadroları Kadınlara Emanet

Türkiye’nin öncü yemek sipariş platformu Yemeksepeti’nin yönetim kadrolarında birçok kadın yönetici bulunuyor ve kadın yöneticiler şirketin karar mekanizmasında rol üstleniyor. Bu kapsamda Yemeksepeti’nin yönetim kadrosunda 4’ü C-Level, 3’ü Direktör, 22’si Üst Düzey Yönetici, 4’ü Kıdemli Yönetici, , 13’ü Yönetici olmak üzere toplam 46 kadın yönetici bulunuyor.

Saha ve Mağaza Görevlerinde Kadın Çalışan Sayısı Artacak

Diğer yandan Yemeksepeti mağaza ve saha görevlerinin sadece erkekler tarafından yapılabileceği algısını kırıyor ve kadın saha ve mağaza görevlilerini ağına katmaya devam ediyor. Geleceğin meslekleri arasında sayılan saha ve mağaza görevlerinde yüzlerce çalışanı bulunan Yemeksepeti, önümüzdeki dönemde bu sayıyı artırmak için çeşitli eğitimlere ve bilinçlendirme çalışmalarına devam edecek.

Kadın çalışan istihdamına sağladıkları destek ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında konuşan Yemeksepeti CHRO’su İlke Şentürk Öksüz şunları dile getirdi: ‘’Yemeksepeti olarak ülkemize ve geleceğimize şekil veren kadınların toplumsal hayatta ve iş yaşamında daha etkin olmaları için önlerindeki engellerin kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda en büyük önceliklerimizden olan kadın çalışan istihdamını destekleme ve bu doğrultuda bünyemizdeki kadın çalışan sayısını artırma konusunda elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz. Kadınların sosyal, ekonomik, politik ve kültürel alanda elde ettikleri başarıların dünya çapında kutlandığı gün olan Dünya Kadınlar Günü’nü ise en içten dileklerimle kutluyorum. Bünyemizde, mağazadan sahaya, pazarlamadan finansa,  bilgi işlemden satışa özveriyle çalışan ve işimize katma değer sağlayan tüm saygıdeğer kadınlara teşekkürlerimi iletiyorum.’’

Senin için
Tümünü göster
Koç Holding’te atamalar gerçekleşti

Koç Holding’ten yapılan açıklama ile 22 Mart Çarşamba günü düzenlenecek...