artwork

Yellow Pages ve Yelp güçlerini birleştirdi

9 sene önce

0

Dijital firma rehberi Yellow Pages’ın sahibi Yellow Medya, reklamverenlere internet üzerinde daha zengin ve kapsamlı bulunurluk sağlamak üzere, San Francisco merkezli Yelp ile işbirliği yaptı.

Online ve mobil yerel arama sitesi olan Yellow Pages, her ay 3 milyonun üzerinde kullanıcı tarafından firmaları aramak, adres tarifinden çalışma saatlerine kadar çeşitli konularda bilgi almak için kullanılıyor. Yellow Pages’ın üzerinde kayıtlı 830 binden fazla işyeri 670 farklı kategoride kullanıcılara sunuluyor. Yellow Pages, Yelp işbirliği ile online rehberlerin yerel işletmelere sunduğu bulunurluk hizmetlerini bir adım daha da öteye taşıyor. Firmaların bu renkli sosyal platformdan faydalanmasını sağlayan Yellow Pages, Yelp sayesinde gerçek kullanıcıların değerlendirmelerini, yorum ve görüşlerini,  yerel arama yapan kullanıcıların ayağına getiriyor. Yellow Pages üzerinde yayınlanan firmalar ise bu sayede kendilerini arayanlarla daha zengin bir içerik sunmuş oluyor.

Yellow Medya’nın Genel Müdürü Semin Özmoralı, “Yelp, yerel işletmelere ve onların dijital dünyada bulunabilirliklerine yönelik alanlarda uzun süredir birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızdan biri. Yelp’in de, bizim de amacımız aynı. İnsanların firmaları kolayca aramalarını, bulmalarını, keşfetmelerini istiyoruz. Bu deneyimi iyileştirmenin en doğru yollarından biri, dünyada çok popüler olan ve Türkiye’de de hızla yaygınlaşan Yelp’in içeriğini Yellow Pages firmalarına ve kullanıcılarımıza sunmaya başlamak oldu” diye konuştu.

Haziran 2014 sonu rakamlarına göre Yelp üzerinden dünya genelinde 61 milyonun üzerinde zengin ve yerel yorum yapıldı. B

 

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...