Yayın şirketi Twitch, Facebook’un oyun direktörünü bünyesine kattı

Twitch, Facebook Oyun Şefi Damian Burns’i kadrosuna aldı. Burns, EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) müdürü olacak. Burns son 15 yıldır Facebook ve Google’da çalıştı.

Amazon’un sahip olduğu oyun topluluğunun çevrimiçi akış hizmeti olan Twitch, yeni oluşturulan bir rolde EMEA operasyonunu yürütmek için üst düzey bir Facebook yöneticisini adeta avladı. Facebook’ta EMEA oyununun kıdemli direktörü Damian Burns, beş yıl sonra Twitch’in ilk EMEA yönetim direktörü olmak için sosyal medyadan ayrılıyor.

Twitch’te Burns, Twitch’in vizyonunu, stratejisini ve günlük operasyonlarını yürütmekle görevlendirilecek. Londra’da bulunacak ofisin içerik yaratıcıları, medya ortakları, ajanslar, reklamverenler, yayıncılar ve geliştiriciler yararına Twitch topluluğunu büyütme çabalarına liderlik edecek. 2015-2017 yılları arasında Burns, platformun reklam sunucusu Atlas’ın aşamalı olarak kaldırılmadan önce Facebook satış müdürüydü. Facebook’un oyun sektörüne liderlik eden EMEA için kıdemli oyun direktörü olmaya devam etti. Burns daha önce Google’da 10 yıl boyunca çalıştı, en son EMEA için ajans ilişkileri başkanı olarak Google’ın stratejisini, gelirini ve küresel ajans holding şirketleri ve en büyük reklamcılık müşterileriyle ilişkilerini yönetti. Neredeyse 20 yıl önce Publicis Groupe medya ajansı Zenith’in ilk dijital tarafı Zed Media’nın kurucu üyesiydi.

Twitch genel müdürü Sara Clemens, “Damian’ın dijital reklamcılık, oyun ve toplum hizmetleri konusundaki derin deneyimi, onu çok oyunculu eğlence potansiyelinin farkına varmak için ideal bir ortak haline getiriyor.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.