artwork

“Yaşayan bir ekosistem” sunuyor, sürekli yenileniyoruz

1 sene önce

0

Hepsiburada CMO’su Ender Özgün; kuruldukları günden bu yana iş yapış şekillerine yansıttıkları felsefeyi, 24 yılda ne kadar büyüdüklerini ve çeşitli iş modelleriyle paydaşlarına nasıl katkı sağladığını anlatıyor.

Hepsiburada’nın ana felsefesi; müşteri odaklı ve uygun maliyetli, kaliteli, hızlı bir hizmet sunmaktı ve bu, kurulduğu günden bu yana hiç değişmedi.

Başlangıçtan itibaren hedefimiz, güçlü bir e-ticaret ekosistemi yaratmak oldu. Hedefimize ilerlerken; yıkıcı değil yapıcı bir iş modelini benimsedik. Rekabet felsefesi ve kurallarından, ticari etikten taviz vermedik. Tüm paydaşlarımızı eşit gördük, tüm gücümüzle her zaman onların yanında olduk. Hepsiburada, Türkiye’de perakendenin kaldıracı ve dijital dönüşümün lider oyuncularından biri olarak, on binlerce işletmenin dönüşümüne katkı sağladı. Bugün 20 yılı aşkın bir tecrübeyle, 30’dan fazla kategoride, 77 milyon ürün çeşidine ev sahipliği yapan dev bir platformuz. Yatırım ve aksiyonlarımızla, e-ticareti merkezine alan, tüketicilerin her türlü ihtiyaçlarında onların yanında olan dev bir ekosistem inşa ettik. Bu ekosistemde Hepsiexpress, Hepsijet, Hepsipay, Hepsifly gibi birbirinden farklı alanda hizmet veren, temelinde inovasyon olan birçok hizmetimiz var.

Hepsiburada artık güvenilirliği, kalitesi ve hızıyla hayatın her alanında müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılayan bir ‘Superapp’, ‘Süper Uygulama’ halini aldı. 67.000’i aşkın işletme ve 39.6 milyona ulaşan üyemizle oluşturduğumuz bu dev ekosistemde, tek bir platform olarak Hepsiburada şemsiyesi altında hem müşterilerimizin hem paydaşlarımızın hayatlarını, işlerini kolaylaştıran birçok uygulama ve hizmet sunuyoruz. Platformumuzdaki KOBİ’ler ve Türkiye’nin önemli markalarıyla, Türkiye’de sürdürülebilir ekonomik büyümeye katkı sağlamaya devam ediyoruz. Perakende iş modelinin yanı sıra, Pazaryeri iş modelimizde dijital dönüşüme destek veriyor, 1,6 milyonu doğrudan toplam 3,5 milyon kişinin geçimine katkı sağlıyoruz. Bu tablo da ‘yıkıcı değil yapıcı’ iş modelimizle, paydaşlarıyla büyüyerek hayatların her anına, her alanına dokunan bir ‘SuperApp’ halini alan Hepsiburada’nın, dijitalleşme ve yerel kalkınma yoluyla Türk ekonomisine yarattığı katma değerin çarpan etkisiyle arttığını gösteriyor. 

Hepsiburada olarak müşteri ilişkilerinde sadakati ölçeklendirmede kullanılan, müşteri deneyimi ve geri bildirimleriyle belirlenen bağımsız Net Tavsiye Skoru (NPS) ölçümlerinde sektör lideri olarak 3. çeyrekte önemli bir başarıya imza attık. Bu başarının verdiği motivasyonla Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak, önümüzdeki dönemde de müşteri deneyimini merkeze alan bir felsefeyle, Ar-Ge ekiplerimizle birlikte projeler üretmeye, hizmet kalitemizi daha da ileriye taşıyan ürün ve hizmetler geliştirmek için yeni yatırımlar ve iş birlikleriyle, sektörün ilklerine imza atmaya devam edecek, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin markamızı her gördüğünde “iyi ki varsın Hepsiburada” demeleri için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Hepsiburada CMO’su Ender Özgün 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 122. sayısında yayımlanmıştır.