Yargıcı’nın içerik pazarlaması ajansı Comasist oldu

Modern yaşam tarzının ve şehirli kadınların vazgeçilmezi Yargıcı, markasını dijital platformda en doğru dil ile temsil etmesi için içerik pazarlama ajansı Comasist’i seçti.

Kökleri 1978 yılına dayanan Yargıcı, perakendede olduğu gibi e-ticaret’te de Türkiye’nin öncü markası olma yolunda hızlı adımlar atıyor. Marka bu süreçte önemli bir güç olan içerik pazarlamasına yaptığı yatırımları da artırmaya yöneldi. Yargıcı’nın E-ticaret Direktörü Berk Özer: “Yargıcı Türkiye’de marka değeri taşımasının ötesinde bir yaşam tarzını temsil ediyor. Bu nedenle ürünlerimiz anlatılırken, marka dilinin doğru kullanılması bizim için çok kritik. Sadece kadın giyim koleksiyonumuz değil, Türkiye’de tek olan Homeworks ürünlerimiz ile de çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Geçmişte çeşitli ajanslar ile içerik çalışmayı denemiş fakat marka dilimizi doğru kullanamadıkları için çalışmaya başlayamamıştık. E-ticaret yatırımlarımız büyürken, içerik alanında doğru bir partner ile çalışmaya başlamış olmak bizi çok rahatlatıyor ve iş yükümüzü hafifletiyor.” diye konuştu.

Comasist kurucularından Beril Özkoçak: “Yargıcı ile çalışmaya başlarken Yargıcı’nın tasarım ve e-ticaret ekipleri ile bir araya gelip markanın özünü anlamak için bir workshop gerçekleştirdik. Çalışmanın sonunda, Yargıcı kadının hangi ülkeleri gezdiğinden, hangi dergileri okuduğuna, neleri izlediğine kadar; çok güçlü bir persona bilgisine sahiptik. Böylece gerçekten Yargıcı’nın dilini konuşmaya başladık. Yargıcı markası ve ekibi ile çalışmak bizim için çok değerli.” şeklinde çalışma süreçlerini anlattı.

Comasist portföyünde; Papara, Storytel, happn, Faladdin, Binnaz, Tmob, Ubimecs, Yandex, Faselis, Robomotion, Yaşmak Hotel Collection, WorqCompany gibi pek çok markayı bulunduruyor.

Sosyal medya, dijital pazarlama, blog yönetimi, dijital yayıncılık, içerik pazarlaması, SEO içeriği, kurumsal websitesi içeriği gibi içerik odaklı dijital pazarlama servisleri sağlayan Comasist; Yargıcı’nın içerik pazarlaması çalışmalarını yürütecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.