Yaratıcılık tek, biz gerçekten hepimiz…

Bu sene Kristal Elma’da birçok yeniliği bir arada gerçekleştirdik. Uzun bir aradan sonra tören formatını değiştirdik, tüm sektör tek bir gecede buluştuk, mekanı değiştirdik yeni bir format yarattık, tarihimizi değiştirdik 21 Aralık’ta en uzun gecede yaratıcılığı kutladık.

Yaratıcılık tek, biz gerçekten hepimiz olduk!

1000 kişiden fazla katılımcıyla tam bir kutlama yaşadık…

Kristal Elma bu sene 31. yaşını kutladı. 172 kategoride 2700’den fazla başvuru aldı. 8 Büyük, 166 Kristal, 151 Gümüş, 138 Bronz ve 5 Özel olmak üzere toplam 468 ödül ile yaratıcılığı bir kez daha alkışladı.
Online film, dijital, açıkhava, medya ve tasarım kategorilerinde geçen seneye oranla başvuru saylarında artış, basın, bölge ve uygulamada mükemmellik kategorilerinde ise geçen seneye oranla düşüş gerçekleşti. Bu senenin yeni kategorisi olan Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, gördüğü yüksek ilgiyi bir Kristal, 2 Gümüş, 1 Bronz ve 1 Seçici Kurul Özel Ödülü ile ödüllendirdi.

Üniversite öğrencilerinin katılımına açık Genç Kristal’i daha da büyüdü. Reklam Özdenetim Kurumu’nun yenilenen logosunu sahnede ödüllendirdi. Kristal Elma 2019’daki tüm katılımcılarımıza, partnerlermize ve Kristal Markalar’a tekrar teşekkürler…

2020’de yaratıcılığı yine desteklediğimiz, alkışladığımız, güçlendirdiğimiz ve beraberce kutladığımız bir Kristal Elma geçirmek dileğiyle…

Reklamcılar Derneği


Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 95. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.