artwork

Yaratıcılığın patronları Campaign’e konuştu

11 sene önce

0

Campaign Türkiye Ocak sayısı için dünyanın en bol ödüllü kreatif direktörleriyle yaratıcılık ve reklam üzerine konuştuk.

Leo Burnett Worldwide Kreatif Başkanı Mark Tutssel, ajansının 2012’deki yaratıcılığından çok memnun. İkonik markaları ajansların değil insanların yarattığını düşünen Tutsel’ın bu nedenle gelecekte en önem verdiği konunun farklı ve özel içerik olduğu görülüyor.

En çok ödül alan isimlerin başında gelen Publicis Worldwide Uluslararası Kreatif Direktörü Erik Vervroegen, göreve gelmesinden bir yıl sonra ajansın aldığı ödül sayısını önemli ölçüde artırmayı başardı. Efsanevi kreatif direktör, işin sırlarını paylaştı.

DDB Global Kreatif Başkanı Amir Kassaei’nin gündeminde her zaman olduğu gibi teknolojiyi değer yaratacak şekilde kullanmak var. Bol ödül sayısına rağmen hedefinde ödül almak değil müşterisine değer katan inovatif bir çözüm sunmak yer alıyor; “Ödül zaten arkasından gelir” diyor.

Ogilvy&Mather Worldwide Kreatif Başkanı Tham Khai Meng, beş yıl için koyduğu hedefe üç yılda ulaşmaktan çok mutlu. Ödüllerin çok önemli olduğunu düşünen Meng, “İşiniz ödül alıyorsa etkilidir, etkiliyse sattırır, o zaman ajansın da kasası çalışır” diyor.

Reklamcılığın yaşayan efsanesi olarak anılan, Bartle Bogle Hegarty Kurucusu John Hegarty; yaratıcı reklamcılığın önündeki zorlukları, global kitleleri etkilemek çerçevesinde yeni mücadele alanlarını anlattı ve gelecek planlarını paylaştı.

Röportajların tamamı Campaign Türkiye Ocak sayısında…

 

 

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...