artwork

Yaratıcı beyinler nerelerden ilham alıyor?

8 sene önce

0

İş, medya ve moda dünyasının yaratıcı beyinlerinin verimli çalışmalar ortaya çıkarmalarını sağlayan esin kaynaklarının neler olduğunu merak edenler için güzel bir haberimiz var. Sir Peter Bazalgette, Zandra Rhodes, Jamie Oliver, Mary Portas ve Sir John Hegarty, kendilerine ilham veren şeyleri ve ortamları anlatıyorlar.

 

Sir Peter Bazalgette, İngiltere Sanat Konseyi Başkanı

“Çalışma yeri olmayan herhangi bir yer. En başarılı TV şovumu bir metro yolculuğu sırasında yarattım. Tatiller, zihninizin verimli şeyler keşfetmesini sağlamak için mükemmeldir. Uzun uzun duş almak kısa duşlardan daha iyidir. Bir düşün içinde biraz daha uzun süre oyalanabilirsiniz.”

Zandra Rhodes, Moda Tasarımcısı

“Benim yaratıcı alanım, özellikle de uluslararası bir iş yapmak zorundaysam, kafamın içidir. Karalama defterimde çalışırım, gördüğüm şeyleri çizerim. Yakın geçmişe kadar oldukça mükemmeldi, fakat Diego Rivera’nın evini çizdiğim çok kısa Meksika seyahatinde, etrafı dümdüz kaktüslerden çitlerle sarıldı.”

Jamie Oliver, Ünlü Şef ve Kampanyacı

“Essex’teki evimdeki mutfağım, ailemin ve benim hafta sonlarımızı ve tatillerimizi geçirdiğimiz yer. Yemek tariflerimin büyük bir kısmı orada oluştu. Bir fikir alırım ve sonra genellikle bahçeye gider, birkaç taze ot ve sebze toplarım ve sonra da bir tarif denerim. Burası aynı zamanda çocuklarla beraber yemek yaptığım yerdir ve her zaman da yaratıcı bir deneyimdir.”

Mary Portas, Perakende Danışmanı ve Yayıncı

Etraftan gelen enerjiyi hissediyorum. Bu da ruhumu besliyor. Fakat bu tek bir yer olmak zorunda değil. Bahçemde, içine girip anı kitabım Shopgirl’ü yazdığım bir kabin var. İçinde odunun, yılların ve anıların kokusu var. Ajansım Portas, Bloomsbury’de. Dickens’ın burada yaşadığı ve yazdığı gerçeği burayı benim için daha da özel yapıyor. Açık bir alanda beraber oturuyoruz ve titreşen yaratıcılığın enerjisini paylaşıyoruz. Hepimiz kendi alanımızı sevmekle yükümlüyüz. Karşılığında o da bizim yaratıcılığımızı besler.”

Sir John Hegarty, BBH Kurucu Ortağı

“Benim için, Soho olmalı. Yaratıcı bir çevrede olmak girişimi, icat kabiliyetini ve inovasyonu tetikler. Bunların hepsi de başarılı işlerin özüdür. Soho, dünyadaki en yaratıcı yer. Geleceğinizi konumlamak için daha iyi yer nedir?

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...