artwork

Yaratıcı ajanslarda hareketli günler: Görev değişiklikleri, ayrılıklar, yeni oluşumlar…

2 sene önce

21

Publicis Groupe Türkiye’nin Ayşe Aydın’ın yeni görevini duyurması üzerine, yaratıcı ajanslardaki görev değişikliği, ayrılık ve yeni oluşum haberleri de beraberinde getirdi.

Publicis Groupe Türkiye’nin tüm yaratıcı ajanslarından sorumlu Yönetici Kreatif Direktörü Can Faga 1 Kasım 2020 itibarıyla kendi ajansını kurmak üzere görevinden ayrılmaya karar verdi.

Publicis Groupe, Can Faga’nın yerine, Publicis Groupe Türkiye operasyonunun yaratıcı ekiplerini sektörün deneyimli isimlerinden Ayşe Aydın’ın yöneteceğini duyurdu.

Publicis Groupe Türkiye’nin CCO’su olarak görev yapacak olan Ayşe Aydın, grup bünyesindeki tüm yaratıcı ajansların (Leo Burnett, Publicis Emil, Publicis İstanbul, Saatchi&Saatchi İstanbul, Voden) kreatif süreç ve ekiplerinden sorumlu olacak.

Yaratıcılığın markalar için en önemli rekabetçi avantajlardan biri olduğunun altını çizen Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş; “Tüketici, veri, medya ve teknoloji bilgimizle desteklediğimiz yaratıcılık sayesinde birbirinden değerli markaları büyütmek ve dönüştürmek için çalışıyoruz. Şirketlerin işlerini büyütmesine katkı veren ve markaların etrafında örgütlenen entegre bir platformuz. Duruşu, tavrı olan, takip edilen ve her adımında tüketiciler için değer yaratma kaygısı olan markaların, bütünsel düşünebilen ve sürekli gelişen yaratıcı yeteneklere ve harekete geçiren fikirlere ihtiyaçları var. Ayşe Aydın, bu iddiamıza katkı sağlayacak, sektörde son dönemin en ilham verici işlerine imza atmış, kreatif vizyonun marka ve şirketlerin işlerini büyütmelerinde ne kadar kritik bir faktör olduğunu defalarca kanıtlamış uluslararası bir değer. İşine olan tutkusu ve enerjisi; çalıştığı markalarla kurduğu güçlü bağ bizleri çok etkiledi. Onunla çalışacağımız için çok heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

Publicis Groupe Türkiye’ye katılmaktan ötürü büyük mutluluk duyduğunu belirten Ayşe Aydın, “Publicis Groupe’un sektörde model olan, çok güçlü bir altyapısı var. Amacımız kreatifin karşı konulamaz sihrini bu altyapıyla birleştirerek müşterilerimize her mecrada, gerçek anlamda entegre işler sunabilmek. Publicis Groupe’un gücü “Power of One” felsefesinden geliyor: Markaların iletişim stratejisini bir bütün olarak tasarlayıp, bunu her macrada bir bütün olarak hayata geçirmek… Publicis Groupe bu anlayışla, silo mantığından uzak, esnek ve çevik yapısı ile hizmet sunduğu markaların fark yaratmasını sağlıyor. Hedefimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını her noktada karşılayabilmek; gerektiğinde her mecraya özel farklı fikirlerle fayda sağlamak, gerektiğinde de büyük fikrin altını çizebilmek… Yeni dönemin herkes için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Ayşe Aydın’dan boşalan koltuğun yerine geçecek isim de belli oldu: Son olarak Y&R’da Executive Creative Director olarak görev alan Ayşe Aydın’ın yerine ise TBWA’de Creative Director olarak görev alan Arkın Kahyaoğlu gelecek.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...