Yapı Kredi’den sosyal sorumluluk projesi

‘‘Herkese eşit bankacılık’’ ilkesi doğrultusunda engelli müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak ve engelli çalışan istihdamını artırmak üzere çalışmalarını sürdüren Yapı Kredi, Dünya Engelliler Haftası’na yönelik bir sosyal farkındalık projesine imza attı.

“Engelleri Birlikte Kaldıralım” sloganı ile tasarlanan grafitilerin anlattığı hikayeler, dev panoların önüne konan kırmızı ve mavi renk filtreleriyle bakıldığında farklılaşıyor. Kien tarafından dev panolara 3D çift pozlama tekniği ile iki tonlu özel bir tasarımla hazırlanan ve Beşiktaş Atatürk Anıtı önünde sergilenen görselde kırmızı filtre ile bakıldığında bir akrobatın kalabalık tarafından beğeni ile izlendiği görülüyor. Panoya mavi filtreyle bakıldığında bu sefer tekerlekli sandalyede oturan bir kişiyi görmezden gelerek onun önünden asansör sırasına giren vatandaşlar grafitide yer alıyor.

Caddebostan’daki grafiti ise görme engelli bir kadının yürürken yaşadığı zorluğu konu alıyor. Panoya kırmızı filtre ile bakıldığında ipte yürüyen bir cambaz görünüyor. Mavi filtre ile bakıldığında ise kaldırımda sarı çizgi üzerinde bastonu ile yürüyen ancak çevresel faktörlerden etkilenen görme engelli bir kişinin çizimi grafitide yer alıyor.

Her iki görsel de toplumsal farkındalığın artması sonucu engelliler için günlük hayatta sorun teşkil eden tüm engellerin ortadan kalkabileceğini anlatırken “Engelleri Birlikte Kaldıralım” mesajını güçlü bir şekilde vurguluyor. Yapı Kredi’nin, Publicom iş birliği ve Kein tasarımlarıyla hayata geçirdiği grafitiler, 24 Mayıs tarihine kadar Beşiktaş ve Caddebostan’da görülebilecek.

 

 

Reklamveren: Yapı Kredi

Reklamveren Temsilcileri: Arda Öztaşkın, Özge Bakırçalı, Ceren Gençceylan, Sejda Olcaş, Burcu Sarıer

Kreatif Ajans: Publicom Medya ve Reklam Hizmetleri A.Ş

Ajans Temsilcileri: Ayşe Karabulut Sezer, Deniz Büyüktaşkın, Gamze Çakır

Grafiti Sanatçısı: Kien Art

Mecra: Açıkhava Özel

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.