artwork

Yapı Kredi’den 19 Mayıs’a özel NFT koleksiyonu

11 ay önce

0

Yapı Kredi, gelecek kuşaklar için emanet olarak sakladığı Atatürk’ün kişisel eşyalarından oluşan koleksiyonu, NFT’ye çevirerek 19 Mayıs’ta metaverse’te sergilemeye başlayacak.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e ait madalyalar, kehribar tespih, ahşap baston, gramofon ve Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın gözlük çerçevesi gibi son derece nadide eşyaların NFT olarak görülebileceği bu özel koleksiyon için Yapı Kredi’nin metaverse’te 19 Mayıs’ta açacağı üç katlı binanın ilk katı müzeye dönüştürülecek.

Kültür ve sanatın korunarak gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarılmasını hedeflediklerini söyleyen Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın: “Kültür ve sanatın bankası Yapı Kredi olarak, 19 Mayıs’ta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve mirasını gelecek kuşaklara aktarmak adına, daha önce ‘Sanal Müze’ ile dijital ortama taşıdığımız Atatürk arşivimizin NFT versiyonlarını oluşturduk. Atatürk’e ait kişisel eşyaların yer aldığı bu çok değerli koleksiyonun en değerli parçalarını Metaverse evrenindeki binamızın müzeye dönüştürdüğümüz birinci katında sergileyeceğiz. Her yaştan insanın ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ait eşyaları NFT olarak görüp ve inceleyebileceği bu sergi, kendisinin mirasını gelecek kuşaklara ulaştırmak adına da bizim için oldukça değerli. Her alanda öncü ve yenilikçi yaklaşımımızla geleceğin teknolojisini bugünden takip etmeye ve bu yolla kültürel değerlerimizi bir sonraki nesle aktarmaya var gücümüzle devam edeceğiz.” dedi.

Atatürk’e ait pek çok kişisel eşyanın NFT versiyonlarının bir araya getirildiği sergi, blok zincir tabanlı metaverse platformu Decentraland’de “-112, -43” koordinatlarında konumlanacak olan Yapı Kredi binasında gezilebilecek. Üstelik, https://play.decentraland.org adresinden ulaşılabilecek sergiyi gezmek için dijital cüzdan oluşturmak gerekmiyor. Sayfadaki “Continue as Guest” seçeneğine tıklandığında misafir olarak metaverse dünyasına giriş yapılarak Atatürk’ün eşyalarından oluşan NFT Koleksiyonu gezilebiliyor.

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...