Yapı Kredi Sunar: Robot Gary ile Metin!

7 yıl önce

0

Yapı Kredi, “Hizmette Sınır Yoktur” anlayışını dijital çağa taşıyan yeni iletişim konseptinin ilk reklam filmini yayınladı. Bankanın, hizmette sınır tanımadığını hayatı kolaylaştıran teknolojileriyle anlatacağı yeni konseptinin yüzleri ise Ahmet Kural ve Murat Cemcir oldu. 

Yeni seride Ahmet Kural, Silikon Vadisi’nden zeka yüklemesi tamamlanmadan kaçan yapay zekalı robot Gary’i, Murat Cemcir ise Yapı Kredi teknolojisini hayatının her alanında kullanan şehirli Metin karakterini canlandırıyor. Reklam; gerçek görüntülerle bilgisayar görüntülerinin senkronize birleştirilmesi ile Türkiye’de, motion capture teknolojisinin kullanıldığı ilk reklam olma özelliği taşıyor.

Yeni konseptin açılış filminde, Yapı Kredi’nin bankacılık alanında devrim niteliği taşıyan, Avrupa ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Göz-ID’ uygulaması tanıtılıyor. Silikon Vadisi’nden kaçarak Türkiye’ye gelen Gary, Yapı Kredi’nin hayatı kolaylaştıran teknolojilerini kullanan Metin’le tanışıyor. Metin’in göz tarama ile Yapı Kredi Mobil’e girmesi ve Gary’nin bu teknoloji karşısında şaşkınlığı esprili bir dille ele alınıyor.

Yapı Kredi’nin, hayatı kolaylaştıran teknolojisinin vurgulanacağı film serisinde, Oscar ödüllü Yüzüklerin Efendisi, Avatar ve Maymunlar Cehennemi gibi büyük bütçeli filmlerde uygulanan animasyon bir karakterin insansı şekilde hareket etmesini sağlayan ‘motion capture’ teknolojisi Türkiye’de ilk defa uygulanıyor. Çekimlerde özel olarak dikilen bir kostümle oynayan Ahmet Kural, uzun ve detaylı bir post prodüksiyon çalışması sonucunda filmde gördüğümüz Robot Gary karakterine dönüşüyor.

Rafineri tarafından hazırlanan film, Bahadır Karataş yönetmenliğinde Film Park tarafından çekildi. Motion capture ile tüm görsel efektler Anima İstanbul, post prodüksiyon ise ABT tarafından gerçekleştirildi.

Künye:

Marka Yönetimi Arda Öztaşkın, Özge Bakırçalı, Ceren Gençceylan, Serkan Han

Reklam Ajansı Rafineri 

Executive Creative Director Emre Kaplan

Kreatif Direktör Kerim Gürsel

Group Head Merve Subaşı 

Metin Yazarı Gözde Dilek, Sezer Üstüngel, Özge Yalçın, Ege Samur

Art Direktör Berat Kösemen, Uğur Matban, Burçak Beşlioğlu, Emin Yükünç, Resul Geniş

Stratejik Planlama Kayansel Kaya

Müşteri İlişkileri Gözde Aldinç Atamer, Çiğdem Uyar, Emel Cansu Özdemir

Ajans Prodüktörü Şafar Serter, Sema Tülübaş

Yapımcı Yasemen Türkalp Yalçın

Stüdyo Direktörü İlhan Poyraz

Post-Production Supervisor Arda Evin

Post-Production Coordinator Ayşegül Ketenci

VFX & Animasyon Anima Istanbul

Yönetmen  Bahadır Karataş

Yapımcı Mete Özok

Uygulayıcı Yapımcı Oğuz Ongun, Alper Evirgen, Mehmet Seçen

Yardımcı Yönetmen Aslıhan Sağ

Görüntü Yönetmeni Alp Korfalı

Post Prodüktör / Editör Sezer Uçar