Yapı Kredi PUBG’de 100. yıl konvoyu oluşturdu

Gaming alanında YouTube ve Twitch gibi platformlarda çalışmalarını sürdüren popüler başarılı yayıncıların çok ciddi izlenme oranına ulaşması ve reklam sonuçlarının ölçümlenebilir olması, markaları çeşitli gaming çalışmalarına yöneltti. Yapı Kredi de bu alana eğildi, 19 Mayıs’a özel bir çalışma gerçekleştirerek diğer markalara ilham oldu.

Yapı Kredi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda dünyanın en popüler espor branşlarından PUBG’de (PlayerUnknown’s Battlegrounds) sürpriz bir kutlama düzenledi.

Türkiye’de milyonlarca oyuncusu bulunan PUBG’nin geniş ve genç kitlelere hitap etme gücünü kullanan Yapı Kredi, oyun dünyasının aşina olduğu isimlerden Cem Karakoç (Mithrain), Ferit Karakaya (Wtcn), Kemal Can Parlak (Kendine Müzisyen) ve Tolgay Karabulut’u (Extreme) 19 Mayıs gecesi canlı yayında buluşturdu.

Dört fenomen oyuncu PUBG yayını başlamadan 1 saat önce Yapı Kredi YouTube ve Twitch hesaplarındaki canlı yayında izleyicilere 19 Mayıs süprizi yapmak için bir araya gelerek sohbet etmeye başladı. Ardından Twitch yayınına başlayan dört fenomen, diğer oyuncular ile birlikte PUBG’nin her zamanki kurgusuyla uçaktan atlayarak oyuna başladı. Ancak savaşmaları beklenen oyuncular, izleyiciyi ters köşe yaparak oyunu manipüle etti. Oyun karakterleri, bando eşliğinde 19 Mayıs korteji oluşturdu. Bu sırada canlı yayında görünen oyuncular konfeti ve 19 Mayıs tişörtleri ile kutlamalara başladı.

Gerçekleştirilen sürpriz buluşma ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, oyuncular ve binlerce izleyicinin katılımıyla kutlanırken, oyuncular ve izleyiciler için unutulmaz bir anıya dönüştü. PUBG’deki 19 Mayıs kutlaması X linki üzerinden izlenebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.