artwork

Yapı Kredi Gönüllüleri’nden iyilik panayırı

1 yıl önce

0

Çalışanlarını sorumlu vatandaşlık anlayışıyla gönüllü çalışmalara dâhil olmaya teşvik eden Yapı Kredi, gönüllülüğün yaygınlaşması hedefiyle oluşturulan Yapı Kredi Gönüllüleri platformuyla yürütülen tüm projeler için farkındalık oluşturuyor.

Sadece finans alanında değil her alanda topluma değer katmak adına sınırları kaldırmak için çalışan Yapı Kredi Gönüllüleri liderliğinde Yapı Kredi bomontiada avlu’da gerçekleşen Yapı Kredi Gönüllüleri Panayırı, avlu içinde hareketli gösteri ve etkinliklerle birçok ziyaretçiyi ağırladı. Panayırının ilk günü AÇEV, ÇEKÜL, Darüşşafaka, Ege Orman Vakfı, EGET Vakfı, Gülmek İyileştirir Derneği, Koruncuk, Make-A-Wish, TEV, Tohum Otizm Vakfı, Türkiye Down Sendromu Derneği ve WWF katılımıyla tamamlandı. İkinci gün ise; 1 Milyon Kitap, Bilim Kahramanları Derneği, EGET Vakfı, Hayata Destek Derneği, İZEV, KEDV, Kırmızı Çocuklar Derneği, TEGV, TOG, Türkiye Down Sendromu Derneği ve WWF Yapı Kredi Gönüllüleri Panayırı’nda yer aldı.

Panayırda satışların ve avlu içi etkinliklerin yanı sıra, Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile 6 yaş ve üstü yüze yakın çocuk ile Çöpünü Sıfırla Kutu Oyunu Atölyesi düzenlenirken, Dem Derneği Kurucu üyesi Ayşe Damla İşeri ile “Duyduğun Gibi Değil” seminerine yer verildi. Ardından, Prof. Dr. Itır Erhart ve Yapı Kredi Gönüllüsü Züleyha Erbil Boz’un katılımıyla “Açık Açık Gönüllülük Paneli” gerçekleştirildi. Panelde gönüllülük hikâyeleri, gönüllülüğün gezegene katkısı ve gönüllüğe ne şekilde başlanılacağına dair birçok bilgi paylaşıldı. Ayrıca Türkiye Down Sendromlular Derneği ile “İnce Motor Becerileri ve Bilişsel Süreçleri Sanat +1 ile Destekliyoruz” etkinliği ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği, Klinik Psikolog Burak Emre Kadak ve UCİM Genel Hukuk Koordinatörü Emel Aydoğan’ın katılımıyla “Çocuk İstismarının Psikolojik Boyutu, İpuçları ve Önlenmesi’’ semineri de panayırın ilgi çekici etkinlikleri arasında yer aldı.

Yapı Kredi Gönüllüleri ile farkındalık oluşturuyoruz

Hayatın her alanında sınırları kaldırmak için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın şu değerlendirmede bulundu: “Yapı Kredi Gönüllüleri, sosyal ve toplumsal fayda yaratacak irili ufaklı pek çok projede sahada gönüllü olarak görev alıyor. Bağış ve yardımlaşma kültürünü benimseyen Yapı Kredi Gönüllüleri ile dayanışmanın ve iyiliğin gücüne sonuna kadar inanıyoruz. İyilikle dokunduğumuz her alanda sınırları kaldırarak güzelleştirmeyi ve bunu yaparken çevremize farkındalık kazandırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda Açık Açık Derneği, Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Dem Derneği, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ve Türkiye Down Sendromu Derneği’nin farkındalık yaratan ve panayıra renk katan özel etkinliklerini desteklemekten ötürü çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de Yapı Kredililerin büyük bir katılım sağlayarak sahiplendiği projelerle, sosyal sorumluluk alanında fayda sağlamayı sürdüreceğiz.”