Yapı Kredi Genç Yetenek Programı ilk reklam filmini yayınladı

Yapı Kredi Genç Yetenek Prgramı Digitalent’ı eğlenceli bir reklam filmi ile duyuruldu. İş hayatında başarılı olmanın zorluğunu esprili bir dille vurgulayan film, stajların kaçınılmaz görevi olan fotokopi çekmeye odaklanıyor. Banka, bu filmle gerçek iş hayatına bir adım önde başlamak isteyenleri, Yapı Kredi Digitalent programına katılmaya davet ediyor.

Tüm iş dünyasını kendine hayran bırakan fotokopi

Yapı Kredi, Digitalent için hazırlanan reklam filminin yayınlanmasından önce sosyal medya hesapları üzerinden teaser videolar paylaştı. Bu videolarda reklam filminin kahramanı Mete’nin stajında çektiği fotokopi, üniversitelerin çevresindeki uzman fotokopiciler tarafından ciddi biçimde değerlendiriliyor. Bizzat fotokopicilerin kendilerinin oynadığı bu eğlenceli videolara Yapı Kredi’nin YouTube hesabından ulaşılabiliyor.

Teaser’lar sonrası yayına giren reklam filminde ise bir fotokopi sayesinde hiç ummadığı bir şekilde kariyer basamaklarını tırmanan Mete’nin sıradışı macerası anlatılıyor. Mete’nin staj yaparken çektiği fotokopi şirketin üst yönetimi tarafından övgüyle karşılanıyor. Beklenmedik bir şekilde halk kahramanına dönüşen Mete, bu fotokopi sayfasıyla ekonomi dergilerine kapak oluyor, medyanın ilgi odağı haline geliyor.

Meslekleriyle ilgisi olmadığı halde gençlere stajları süresince fotokopi çekmek, çay demlemek gibi görevler verilmesini irdeleyen reklam filmini aşağıda izleyebilirsiniz. Yapı Kredi, bu filmle üniversite öğrencilerini part-time staj deneyimi ve kendilerini geliştireceği eğitimler ile kariyerlerine bir adım önde başlayacakları Digitalent programına katılmaya çağırıyor.

Künye

Reklamveren: Yapı Kredi
Marka Yönetimi: Arda Öztaşkın, Didem Arslan, Gülşah Barutçuoğlu, Selin Gürgün
Reklam Ajansı: Rafineri
Executive Creative Director: Emre Kaplan, Ayşe Bali
Kreatif Direktör: Kerim Gürsel
Group Head: Doğu Göçük
Kreatif Ekip: Berat Kösemen, Gözde Dilek, Emin Yükünç, Resul Geniş, Uğur Matban, Burçak Beslioğlu, Sezer Üstüngel, Ege Samur, Buket Halıcı
Müşteri İlişkileri: Gözde Aldinç Atamer, Gülde Ölemez, Gökçe Er, Seren Toktamış, Yağmur Erikçioğlu
Stratejik Planlama: Kayansel Kaya, Berkay Başer
Ajans Prodüktörü: Şafak Serter, Cansu Arcan
Yönetmen: Can Pehlivanlı
Yapım Şirketi: NORR
Post Prodüksiyon: ABT İstanbul

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.