Yandex Türkiye’de üst düzey atama

Kullanıcılarına navigasyon uygulaması ve arama motoru gibi hizmetler sunan teknoloji şirketi Yandex, Türkiye’deki yatırımlarını sürdürürken şirketin yönetim performansını güçlendirmek için üst düzey bir atama gerçekleştirdi. Daha önce şirket bünyesinde ülke müdürü olarak görev yapan Onur Karahayıt, yeni dönemde Yandex Türkiye Genel Müdürü oldu.

Lisans derecesini ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden, yüksek lisans derecesiniyse ABD’de The Ohio State University’den alan Onur Karahayıt, 2009’dan itibaren yaklaşık iki yıl boyunca NASA projesinde, Mars yüzeyinin robotlarla haritalanması konusunda araştırmacı olarak görev aldı. Daha sonra kurumsal hayata atılarak navigasyon ve haritacılık sektöründe faaliyet gösteren Trimble ve Intergraph gibi şirketlerin ABD’deki genel merkezlerinde ürün müdürü ve proje müdürü olarak çalışan Karahayıt, Trimble şirketinde ABD’deki görevinden Avrupa Genel Merkezi’ne atanarak şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu satış müdürü pozisyonunda bulundu.

2014’ten bu yana Yandex Türkiye bünyesinde görev yapan Onur Karahayıt, Yandex Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevi kapsamında Yandex Türkiye’nin ürün geliştirme, pazarlama ve satış faaliyetlerinin yanı sıra idari işlerini de kapsayan tüm operasyonuna liderlik yapacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.