artwork

Yandex ve Yellow Medya ortaklığı

12 sene önce

0

Rusya pazar lideri konumunda bulunan, kısa bir süre önce Türkiye pazarına giren arama motoru ve online hizmet sağlayıcı Yandex, Yellow Medya ile ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Yellow Medya Yandex’in Türkiye’deki firma ağına katkı sağlayacak. Halihazırda 750 binden fazla kuruluşa ait bilgileri içeren ve sürekli geliştirilen Yandex veritabanındaki bilgiler haftalık olarak Yellow Medya’dan alınan verilerle güncellenecek.

Ortaklıkla ilgili bir açıklama yapan Yellow Medya Genel Müdürü Trevor Nadeau, “Yandex ile gerçekleştirdiğimiz ortaklığımızdan heyecan duyuyoruz. Yandex’e, Türkiye’de mevcut en güncel, en doğru şekilde adreslenmiş ve coğrafi konumlandırması yapılmış firma listeleme veritabanını sağlamayı amaçlıyoruz. 2007 yılından bu yana Yellow Medya firma veritabanını oluşturmak ve geliştirmek için 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptık. Yandex’le paylaşmaktan dolayı mutlu olduğumuz bu son derece önemli veritabanını büyütmek ve güncel tutmak için yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yellow Medya bünyesinde görev yapan yerel arama uzmanları, firmalarla bağlantı kurarak firma sahipleri ile görüşüyor ve firma adı, marka isimleri, ayrıntılı adres bilgisi ve iletişim bilgilerinin yanı sıra firma kategorisi ile diğer önemli bilgileri derliyorlar. Ayrıca servis kapsamında yer almak isteyen kuruluşların yetkilileri, özel bir form doldurarak bilgilerini Yandex’e iletebiliyor.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...