Yahoo yeni e-mail hizmeti ile daha işlevsel

Yahoo‘nun yeni e-mail hizmeti, karışıklığa son vermeyi hedefliyor. Daha akıllı araçlar, içeriği kişiselleştirerek doğrudan pazarlamacılara fayda sağlayacak; daha çok e-mail akıllı telefonlarda olacak.
Yahoo’nun yeni e-mail hizmeti, reklam mecrasındaki gürültüyü ortadan kaldırarak doğrudan pazarlamacıların daha iyi içerik sunmasını sağlamalı.

Verizon Media markası için kayda değer bir hareket ile Yahoo Mail şimdi otomatik olarak insanların maillerini anlaşmalar, seyahat ve ekler gibi gruplara ayırıyor. Kullanıcılar fazla e-mail yükünü “unsubscribe” aracına bir dokunuş ile kontrol edebiliyor ve uygulamaya diğer e-mail hesapları ile giriş yapabiliyor. Ticari teklifler, kargo takibi ve seyahat güncellemeleri gibi belirli e-mail’leringelen kutusunun tepesine yükseltilebilmesi pazarlamacıların işine yarayacak.

Wunderman Thompson UK Yönetici Ortağı Andy Lane, özelleştirmenin e-mail için kritik derecede önemli hale geldiğini söyledi. Tüm e-mail’lerin %53’ünden fazlasının şu an daha küçük ekranlarda okunması sebebiyle ‘gürültüyü’ kesme konusunda daha çok çaba harcanması gerektiğini de ekledi.

“Gmail önderlik etti ve Outlook da bunu uyguladı; yani biz pazarlamacılara daha iyi e-mail içerikleri yollamasına yardımcı olan herhangi bir şey, müşteriler için çekicidir. Tasarrufa dikkat çekmek ilginç olabilir, tüm e-mail sağlayıcılarının müşterilerin hiçbir zaman görmeyeceği uzun e-mail’ler konusuna daha çok ilgi göstermeleri gerektiğini düşünüyorum. Bence bu onları yola getirmiş olabilir; artık konu, işlevsellik ile bir sonraki adımı nasıl attıkları ile ilgili.” dedi Lane.

Bu yeni işlevsellik, Google’ın Gmail’i ve Microsoft’un Outlook’unun yaptığı gibi kullanıcıların e-mail’lerinin elektronik olarak taranması ile mümkün oluyor. Ayrıca kullanıcıların eylemlerine (ilgi alanlarına) göre reklam gösterimi fırsatını da veriyor.

Verizon Media, Campaign’in hangi anahtar kelimelerin tarandığı sorusuna yanıt vermedi ancak gizlilik politikasına ve verilerini yönetmelerini sağlayan gizlilik panosuna dikkat çekti. Gizlilik panosunda kullanıcılara kişiselleştirilmiş reklam isteyip istemedikleri soruluyor.

Marka sözcüsü şöyle ekledi: “E-mail’leri elektronik olarak optimize etmek ve ürünün temel işlevlerini kolaylaştırmak (spam önleme, kişiselleştirme, arama özellikleri ve ürün yenilikleri) için sektör standardında teknoloji kullanıyoruz.”

Kaynak: Campaign UK

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.