artwork

Yahoo, reklam gelirlerini yönetmesi için Google’ın eski yöneticisini atadı

12 yıl önce

1

Yahoo Inc. reklam gelirlerini artıran eğlence ve bilgi noktası olarak yeniden güçlenmesini sağlamak için eski Google Direktörü, medya alanında deneyimli isim Michael Barrett’i işe aldı.

Gelirlerden Sorumlu Yönetici (Chief Revenue Officer) unvanını alacak olan Barrett, yeni geçici CEO Ross Levisohn’un ilk önemli atamalarından olma özelliği taşıyor ve başarılı CEO’lar altında strateji dönüşümlerinden mustarip olan Yahoo’nun teknoloji şirketinden öte bir medya şirketi olarak kendini görmeye başladığının altını çiziyor.

Önemli bir ayrıntı da, Barrett ve Levinsohn ikinci kez beraber çalışıyor olmaları. İkisi de daha önce Barrett’in yine Gelirden Sorumlu Direktör unvanını taşıdığı ve MySpace ve FoxSports.com için dünya çapında gelir yönettiği Fox Interactive Media’da çalışmışlardı.

Barrett en son CEO’luğunu yaptığı dijital reklam platformu Admeld Inc’in satın alınmasının ardından entegrasyon çalışmalarını yürüttüğü Google’daydı. Görevine Temmuz ayında başlayacak olan Barrett, Yahoo’nun reklam gelirleri ve global operasyonlarından sorumlu olacak.