artwork

Yağmur damlalarını sanata dönüştürüyor

4 yıl önce

0

Bazıları için, yağmurlu günler yaratıcı arayışlar için mükemmel bir ortam sağlar. Sanatçı Luiza Niechoda da suluboya resimlerinde yağmur damlalarının dinginliğini doğal manzaralarla birleştiriyor.

Rain-Kissed Windows olarak adlandırılan bu proje, son zamanlarda meydana gelen fırtınalardan esinlenilerek yağmur damlaları ile noktalı şekillerde çeşitli pencere camlarını yeniden canlandırıyor.

Bir peyzaj sanatçısı olarak Niechoda, doğadaki sahneleri tasvir ediyor. Açık ve şeffaf suluboya ortamını kullanarak, sisli bir pencereyi simüle ediyor. (Ağaçların, dağların, ormanların ve gökyüzünün siste örtülü olduğu görülür) Daha sonra, bu kompozisyonların üzerine kasıtlı olarak gerçekçi yağmur damlaları yerleştirir. Bazıları “pencereye” yeni gelmiş gibi görünse de, diğerleri zaten sayfadan aşağı doğru akar.

Bununla birlikte, Niechoda resme özel ahşap çerçeveyi ekleyene kadar hiçbir resim tamamlanmaz. Bu yapılar, gerçek bir pencereyi taklit edeler ve böylece sanatçının suluboya yanılsamasını tamamlamak için yatay ve dikey gerçeklikler içerirler.

Niechoda’nın Rain-Kissed Windows’u 11 Mart 2020 tarihinden itibaren online platformlardan satın alınabilecek. En son kreasyonlarını takip etmek için sanatçıyı Instagram’da da takip edebilirsiniz.

Sanatçı Luiza Niechoda, atmosfer resimlerine yağmur damlaları ekliyor.