Xiaomi, “havadan kablosuz şarj” teknolojisini tanıttı

Xiaomi, cihazların havadan şarj olmalarını sağlayacak Mi Air Charge isimli cihazını duyurdu. Kablosuz şarj desteği olan cihazlar Mi Air Charge ile aynı ortamda bulunduğu zaman şarj olmaya devam edebilecek.
Bu cihazı benzerlerinden ayıran önemli özelliği ürünü kullanırken telefonunuzla temas etmesine gerek duymuyor. Cihaz, bu teknoloji ile aygıtları kablosuz olarak şarj etmek için radyo dalgalarını kullanmakta. 

Mi Air Charge çalışma prensibi enerji iletiminde yatıyor. Xiaomi Mi Air Charger, 144 antene sahip. Bu antenler, milimetre genişliğindeki dalgaları ışın oluşturma yoluyla doğrudan telefona iletiyor. Birkaç metrelik bir yarıçap içinde tek bir cihaz için 5 watt uzaktan şarj etme kapasitesine sahip. Xioami, kendi geliştirdiklerini bu teknolojinin bilim kurgu olmadığını ve sarj teknolojisinde bir devrim olduğunun altını çiziyor. Şirket, bu teknolojiyi akıllı saatler, akıllı bilezikleri ve diğer cihazlara dahil etmeyi umuyor, böylece gelecekteki cihazlar artık geleneksel bir güç kablosuna ihtiyaç duymayacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.