WPP’den Wanda Digital için yeni bir hamle

WPP Wanda Digital’in çoğunluk hissesini satın almaya karar verdi.

WPP, J. Walter Thompson‘ın Türkiye’nin önde gelen bağımsız dijital ajanslarından Wanda Digital‘in çoğunluk hissesini alacağını duyurdu. Bu hareket aslında 2015 yılında yapılan ilk yatırımın da izlerini taşıyor.

WPP CEO’su Sir Martin Sorrell konuyla ilgili olarak: “Aslında bu hamle, Türkiye’ye yapmış olduğumuz yatırımdaki kararlığımızı ve aynı zamanda ekonominin geleceği ile ilgili güvenimizi ortaya koyuyor.” dedi.

2006 yılında kurulan Wanda Digital, yaklaşık olarak 80 kişilik ekibiyle sosyal medya platform geliştirme, oyunlar ve uygulamalar olmak üzere bir dizi hizmet sunuyor. Ajansın öne çıkan müşterileri arasında ise Nestle, Media Markt, Turkcell, Ülker ve Unilever gibi markalar yer alıyor.

Bu anlaşma WPP’nin önemli pazarlara ve sektörlere yatırımını ve dijital kapasitesini güçlendirme konusundaki istikrarını ortaya koyuyor. Grubun 2015 yılındaki dijital geliri 7 milyar doları geçerken, toplam gelirin de %37‘sini oluşturuyor. Grubun önümüzdeki 5 yıl için hedefi ise bu geliri %40-45 oranına getirebilmek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.