WPP ve Microsoft ortaklığı büyüyor

WPP ve Microsoft, yaratıcı içerik üretimine odaklanarak ortaklıklarını büyütüyor.

Şirketler, bulut platformunun tüm dünyadaki WPP çalışanları için iş birliğini kolaylaştıracağını; sanal olarak içerik oluşturmak, üretmek ve düzenlemek için daha kolay bir yol sunacağını söyledi.

Anlaşmanın sonucu ortaya çıkan ilk ürün olan Cloud Studio, merkezi bir konumdan Azure yapay zeka destekli meta veri indekslemeyi kullanacak. Farklı pazarlarda ve zaman dilimlerinde çalışan WPP çalışanları, işlerin çakışması veya sürüm kontrolü sorunlarıyla karşılaşma korkusu olmadan ihtiyaç duydukları içeriğe erişebilecekler.

Ortaklık, müşteri kampanyalarının sanal üretimini mümkün kılarak şirket içi prodüksiyon ve geleneksel prodüksiyon stüdyolarına olan ihtiyacı azaltacak. Platform kullanıcıları, internete bağlı herhangi bir cihazdaki Azure aracılığıyla üretim araçlarına ve hizmetlerine erişebilecek.

WPP, önümüzdeki üç yıl içinde Cloud Studio’yu 5000 çalışana sunacak. İlk olarak yaratıcı prodüksiyon şirketi Hogarth gibi yan kuruluşlara odaklanacak, daha sonra ulaşılabilirliği 25.000 kullanıcıya kadar genişletebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.