WPP şirket değeri yarı yarıya azaldı

WPP şirket değeri, Mart 2017’den bu yana 24 milyar £’dan 11,5 milyar £’a düştü.WPP şirket değeri yarı yarıya azaldı-campaigntrCampaign’in değerlendirmelerine göre WPP hisseleri 18 ay içinde yarıdan fazla değer kaybetti.

3 aylık sürede sonuçlar beklenenden daha kötüydü: Hisse bedeli 10,50 £’dan 9 £’a düştü ve gelirlerde %1,5 düşüş görüldü.

WPP hisseleri Mart 2017 başlarında 19 £ idi ve kazançla ilgili oldukça fazla kırmızı alarm vardı. Artık dünyanın en büyük reklamcılık grubu değil, çünkü değeri 16,5 milyar £’dan fazla olan Omnicom, WPP’yi solladı.

 WPP’nin hisse fiyatı, gelirlerdeki sürpriz bir düşüşle 14 £ olduğunda, Ağustos 2017’deki yarı yıl sonuçları oldukça önemli bir an oldu. Değer 11 £ altına düştüğünde WPP kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Sir Martin Sorrell’in nisan ayında aniden işten ayrılışı da başka bir kayıptı. Şirket, Ford da dahil olmak üzere büyük müşteri kayıpları yaşadı.

Dünyanın her yerinden reklam ve pazarlama iletişimi profesyonelleri Martin Sorrell’in reklam ve pazarlama iletişimi dünyasına etkilerini ve WPP’deki görevinden ayrılmasının sektörü nasıl etkileyeceğini yorumluyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.