artwork

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

11 ay önce

0

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru oluşturacak

WPP, üretken AI araçlarını ve sürükleyici tasarım teknolojilerini birleştirerek müşteriler için sürükleyici, özel ve daha verimli içerik üreteceğini iddia ettiği bir motor oluşturmak amacıyla Nvidia ile iş birliğine gitti.

Tayvan’ın Taipei kentinde düzenlenen Computex 2023’teki açılış konuşmasında izleyicilere uygulamanın bir demosunu sunan Nvidia CEO’su Jensen Huang, motoru bu hafta katılımcılara tanıtmış oldu.

WPP’ye göre içerik motoru, üretken yapay zekayı “3D tasarım, üretim ve yaratıcı tedarik zinciri araçlarından oluşan bir ekosistem” ile birleştirecek ve yakında yalnızca ajansın dünya çapındaki müşterilerinin kullanımına sunulacak.

Ek olarak ajans, Nvidia ile olan ortaklığının, 3D ve sürükleyici içerik oluşturmadan (Adobe’un Substance 3D’si gibi) gelen ürün tasarımı verilerinin tedarik zincirini Omniverse (markanın, tasarımcıları iş birliği içinde 3D grafikler geliştirmesine olanak tanıyan platformu) ile birleştirmesine olanak sağlayacağını açıklıyor.

Motorun onaylı üretken yapay zeka araçları arasında ayrıca markanın özel yapay zeka sanat oluşturucusu Adobe Firefly ve Nvidia’nın bulut tabanlı yapay zeka hizmeti Picasso kullanılarak oluşturulan Getty Images’in özel görsel içeriği de yer alıyor. Computex’teki konuşması sırasında Huang; WPP müşterilerinin, görseller ve videolar gibi daha özel ve sürükleyici büyük hacimli marka reklam içeriği üretmek için motorun farklı yeteneklerinden nasıl yararlanabileceğine değindi. “700 milyar dolarlık dijital reklam endüstrisi dahil olmak üzere tüm endüstriler, yapay zekanın faydalarını görmek için yarışıyor. Omniverse Cloud ve üretken yapay zeka araçlarıyla WPP, markalara daha önce hiç mümkün olmayan bir gerçekçilik ve ölçek düzeyinde ürün deneyimleri, merak uyandıran içerik oluşturma ve dağıtma kabiliyeti veriyor.” dedi.

Motor ile WPP, tasarımcılarının ve sanatçılarının 3D içerik yaratımını, üretken AI ile entegre edebileceklerini ve “şirketlerinin marka kimliğinin, ürünlerinin ve logolarının kalitesini, doğruluğunu ve aslına uygunluğunu korurken” müşteriler için hızlı bir şekilde kampanyalar üretmelerine olanak tanıyacaklarını ileri sürüyor.

WPP CEO’su Mark Read: “Nvidia ile ortaklığımız, WPP’ye bugün piyasada başka hiçbir yerde müşterilere sunulmayan bir AI çözümü aracılığıyla benzersiz bir rekabet avantajı sağlıyor.

Bu yeni teknoloji, markaların ticari kullanım için içerik üretme şeklini değiştirecek ve WPP’nin dünyanın en iyi markaları için yapay zekanın yaratıcı uygulaması konusunda sektör lideri konumunu sağlamlaştıracak.” dedi.

Gelişmekte olan teknolojileri kullanma ve üretken yapay zeka aracılığıyla ölçeklendirme girişimine dayanan bu ortaklık, genç öğrencilerin veri ve yapay zeka konusundaki bilgilerini tartmalarına yardımcı olmayı amaçlayan Creative Data School’un duyurulmasından kısa bir süre sonra gelişti.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...