Site icon Campaign Türkiye

WPP, Manchester’da yaratıcı kampüs alanı açtı

WPP, İngiltere’nin kuzeyinde işini büyütmek amacıyla Manchester’da yeni bir kampüs açıyor.

WPP şirketi BDG architecture + design tarafından tasarlanan 67.000 metrekarelik ofis alanı, sekiz WPP ajansı tarafından kullanılacak.

2025 yılına kadar çalışanlarının (küresel çapta) %85’ini kampüslerde çalıştırma hedefiyle holding şirketinin globaldeki 36. kampüsü olma özelliğini taşıyor.

WPP’ye göre; EssenceMediacom, Cheetham Bell, Code Computerlove, Wavemaker ve Cloud Commerce Group dahil altı ajans Manchester’da köklü bir geçmişe sahip. Alan ayrıca iki yeni ajansı da barındıracak: Ogilvy Health ve VMLY&R Health.

Kampüs, “WPP’nin zihinsel esenliğe odaklanmaya devam ettiğini yansıtan” esnek çalışma alanları da dahil olmak üzere sekiz kattan fazla ortak çalışma alanı içeriyor. Aynı zamanda bir çatı terası, kafe, bar ve iş etkinlikleri alanına sahip olacak. Holding şirketi, kampüsün “yerel toplulukta büyüme için bir katalizör görevi göreceğini” umuyor.

WPP CEO’su Mark Read: “Manchester gelişen bir yaratıcı merkez ve ajanslarımızı şehirde bir araya getirecek bir kampüse yatırım yapmayı hep istemiştik. Bu hareket; iş birliğini kolaylaştırma, yaratıcılığı artırma ve müşterilerin tek bir konumla WPP yeteneğinin genişliğine ve derinliğine erişebilmesini sağlama taahhüdümüzü vurguluyor.” dedi.

WPP ayrıca Manchester’daki küçük işletmeleri “destekleme ve geliştirme” planları olduğunu iddia ederek, onlara ajanslarıyla birlikte ölçeklendirme fırsatları sunuyor.

Ek girişimler arasında, Manchester merkezli çeşitli topluluk gruplarıyla, gıda israfını önlemeyi (The Trussell Trust ve Mustard Seed dahil olmak üzere), evsizlik ve yoksulluğu da ele almaya adanmış kuruluşlarla ortak olma planları yer alıyor.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version