WPP, Küba ofisini açıyor

Amerika ile Küba’nın eşi benzeri görülmemiş yeni ilişkilerinin ortasında WPP, Küba ofisini açmaya hazırlanıyor.

Küba devletinin sahip olduğu Palco Group’la anlaşmalarının çerçevesinde dünyanın en büyük reklam ağı artık Havana’da yerel bir ekibin desteğiyle kalıcı olabilecek.

Şubat’tan beri WPP, Küba’nın bazı ajansları ve şirketleriyle anlaşmalar imzalamaya başlamıştı. Bunun sonucunda Havana’nın iş merkezi olan Miramar civarında ofis açacakları resmen belli oldu.

Bu hamle, Barack Obama ve Raul Castro’nun ekonomik ilişkilere devam etme kararı almasından sonra gerçekleşti. ABD’nin Küba’ya olan sınır ambargosu 1960’larda konulmuştu ve 1962 Küba Misil Krizi’nde genişletilmişti.

WPP’nin Küba hamlesi şirketin Latin Amerika’da yayılma politikasını pekiştirdi. Bu yayılma, 1.6 milyon dolar gelir ve 20 bin kişiye iş sağladı.

Şirket yaptığı açıklamada, “WPP, uluslararası müşterileri için Küba çevresinde ekonomik ve kurumsal danışma hizmeti sağlamayı, aynı zamanda Küba ekonomisine girmek isteyenler için de marka görünürlüğü konusunda onlara rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. Bu hizmetleriyle yerel şirketlerle iş birliği sağlayacak ve Küba’da üretilen yabancı projeleri destekleyecektir” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.