artwork

WPP Hintli mobil ajans Madhouse’u satın aldı

5 sene önce

0

WPP Hintli mobil pazarlama ajansı Madhouse’u satın aldı.

Sir Martin Sorrell’in WPP’den ayrılışının ardından herkes Sorrell’in ve WPP’nin yollarına nasıl devam edeceğini merakla bekliyordu. Sorrell fazla vakit kaybetmeden sektöre geri döndü. Son gelişmelere bakıldığında WPP de Hindistan pazarı ile ilgilenmeyi sürdürüyor.

Hintli mobil ajans Madhouse’u satın alan network, Hindistan pazarında daha fazla fırsat gördüğü için ülkedeki % 50 oranındaki yatırımını da artırıyor.

WPP’ye göre satın alma kararı Hindistan’da hem ülke genelindeki hem de mobil alandaki fırsatların bir sonucu olarak ortaya çıktı. İşletme maliyetleri azaldıkça mobil kullanımda oldukça yüksek rakamlar elde edildi.

WPP, satın alma işlemiyle GroupM müşterilerinin artık Madhouse’un sahip olduğu mobil ve hedefleme teknolojisine erişebileceğini söylüyor.

WPP’nin Hindistan Ülke Müdürü CVL Srinivas konuyla ilgili olarak, “Hindistan bizim için önemli bir büyüme bölgesi ve burada ulaşmak istediğimiz hedefler için iyi tanımlanmış bir yol haritası ile vizyonumuz var. WPP, bu ülkedeki en iyi pazarlama yeteneğine sahip bir yuva. Planımız, hem pazar hem de müşteri ihtiyaçları açısından en iyi teklifleri sunarak ajanslarımızı virajın önünde kalmaya yönlendirmek.” dedi.

WPP, bu yıl Şubat ayında yine Hindistan’da faaliyet gösteren dijital reklam ajansı The Glitch’i satın almıştı. Network’ün Hindistan pazarına aktif bir şekilde eğildiği görülüyor.

Kaynak: The Drum

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...