Site icon Campaign Türkiye

WPP, adayları yaratıcı teknoloji staj programına katılmaya çağırıyor

WPP, bireylerin teknoloji becerilerini geliştirmelerine ve dijital reklamcılık alanında kariyer yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış dokuz aylık bir programa katılacak adaylar arıyor.Kasım 2022’de başlatılan bir pilot programın ardından ajans grubu; 15 kişiyi kodlama, film ve tasarım gibi alanlarda becerilerle donatmaya odaklanacak bir program olan Creative Tech Apprenticeship‘e başvurmaya çağırıyor.

Kurslar, üretken yapay zeka, oyun motorları, yaratıcı kodlama, geleceğin makineleri ve sanal üretim dahil olmak üzere “pazarlama, reklamcılık ve üretimin geleceği için temel” olarak gördüğü bir dizi alakalı konuyu kapsayacak. Stajyerler, bu teknolojilerin markaları, bireyleri ve toplumu nasıl etkileyeceğini öğrenme şansına sahip olacak.

Başarılı başvuru sahiplerine ayrıca Coca-Cola, Nvidia, L’Oreal, Adobe ve Epic Games dahil olmak üzere en büyük müşterileri ve teknoloji ortaklarından bazılarıyla birlikte WPP ile canlı projelerde çalışma fırsatı verilecek.

WPP Baş Teknoloji Sorumlusu Stephan Pretorius şunları söyledi: “Tüketicilerin çok sayıda platformda markalarla etkileşime girdiği hızla değişen bir dünyada, en son gelişmeleri kullanarak yaratıcı fikirleri nasıl hayata geçireceğini anlayan ekiplere ihtiyacımız var.

Bu nedenle hayal gücüyle uygulama arasındaki boşluğu doldurmak için teknolojiyi kullanarak iddialı müşteri brief’lerini karşılamak için ihtiyaç duydukları becerileri yeni nesil yeteneklerle donatmak amacıyla tasarlanmış Creative Technology Apprenticeship’i yarattık.” diyor.

WPP’ye göre; programın ilk topluluğundaki stajyerlerin çoğu, küresel üretim prodüksiyon Hogarth’tan iş teklifleri almıştır.

Ajans kapsayıcılığa odaklanıyor; başvuru sahiplerinin programa başvurmak için teknoloji sektöründe resmi bir dereceye veya kazanılmış deneyime ihtiyaçları olmayacak.

Pretorius devam ediyor: “Yarının sorunlarını yeni ve heyecan verici yollarla çözmeye hevesli, ham yaratıcı yetenek ve teknolojiye doğuştan ilgi duyan, hayatın her kesiminden bireyler arıyoruz.”

Kurslar, Londra’nın Clerkenwell semtinde bulunan Hogarth’ta yapılacak.

İnsanların dijital becerilerini artırmalarına yardımcı olmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçası olarak WPP, mayıs ayında, bireylerin veri ve yapay zeka alanlarındaki bilgilerini artırmalarına yardım eden ayrı bir program olan Creative Data School’un lansmanının da arkasındaydı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version