Winamp yeni haliyle geri dönüyor

Dört yıllık geliştirmeden sonra yeni bir kod tabanına kavuşan Winamp, yeni haliyle aynı formatta geri dönüyor.
2000’li yılların başlarında her bilgisayarın olmazsa olmazı olan Winamp yeni tasarımıyla geri döndü. Uygulama, online müzik platformların artmasıyla popülerliğini kaybetmiş ve 2013 yılında kapanmıştı. Şimdi ise yenilenerek müzik piyasasına tekrar giriş yaptı.

Dört yıllık çalışmada yeni platformlar kadar büyük değişikliler yapılmadı. Ancak Winamp’a çağa uygun olarak bazı özellikler eklendi. Uygulama, web sitesini ve logosunu yeniledi. Ekip son zamanlarda podcast ve radyo özellikleriyle “tamamen yenilenmiş” bir deneyim sunuyor. Bunun yanı sıra sanatçılarla daha yakın bir bağlantı kurma iddiası da mevcut.

Spotify benzeri bir müzik dinleme platformu olacağı iddia edilen Winamp’in sitesinde “müzik, podcast, radyo istasyonu, sesli kitap ve diğer içerik yaratıcılarını ve tüketicilerini bir araya getiren ses meraklıları için tek durak olacağı” ifade edilmişti.

Şirket, kendi orijinal tasarımını 16 Mayıs tarihinde OpenSea NFT marketi üzerinden NFT olarak satışa sunmuştu. Winamp, 23 Mayıs tarihinden sonra da OpenSea üzerinde başkaları tarafından hazırlanmış 20 farklı temayı NFT olarak satmıştı. Şirket, NFT’lerden elde edilen geliri hayır kurumlarına aktaracağını açıklamıştı. Winamp’ın sitesine baktığımızda yeni NFT’lerin geleceğini görüyoruz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.