artwork

Wieden+Kennedy “Just Do It”e yeni bir anlam daha getiriyor

7 sene önce

0

Wieden+Kennedy Hindistan, Nike’ın meşhur “Just Do It” kampanyasını bir başka boyuta taşıyor.

Bu yıl pek çok alanda olduğu gibi sporda da erkek egemenliğine rağmen kadınlar; güçlerini göstermeleri için, vazgeçmemeleri için ve aslında zaten var olduklarını göstermeleri için motive ediliyorlar. Wieden+Kennedy Hindistan da Nike için hazırladığı yeni video ile kadın atletlerin, erkek egemen spor dallarında sahaya hücum edişlerini ve iddialarını ortaya koyuyor.

Wieden+Kennedy Hindistan, Nike için ilk kampanyasını ortaya çıkardı. Ve kadınlar için imkansız diye bir şeyin olmadığının altını çizdi. Genera8ion ve Gizzle’ın Da Da Ding performansıyla Rani Rampal, Jyoti Ann Burrett ve Harmenpreet Kaur gibi kadın atletler yer aldıkları alanlarda kamera karşısına geçtiler. Videonun yönetmenliğini ise François Rousselet yapıyor.

W+K Hindistan Kreatif Direktörü Mohamed Rizwan Hindistan’da sporun özellikle kadınlar için büyük bir imaj sorunu olduğunu belirtiyor ve “Biz de bu algıyı değiştirmek ve yenilemek için daha cool, ulaşılabilir ve eğlenceli bir şekilde göstermeye çalıştık. Bu amaçla, en iyi görüntü yapımcıları ve müzisyenlerini devreye soktuk ve artık Hindistan’da sporu en iyi temsil eden kadınlardan oluşan bir ekip oldu” diyor.

Senin için
Tümünü göster
New York City, ‘Daha İyi’ Çöp Kutularını Piyasaya Sürüyor

New York City, Fareleri Uzak Tutmak İçin Yeniden Tasarlanan ‘Daha...

Basketbol Toplarına Sanat Vuruşu

Sanattan Esinlenen Basketbol Topları Jean-Michel Basquiat ve Keith Haring’i Kutluyor...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...