Wieden & Kennedy Portland, Mobil Grand Prix kazandı

Wieden & Kennedy Portland, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali 2022’de Google’ın “Real tone”u için Mobil Grand Prix’i alırken, Leo Burnett Sydney Suncorp’un “One house to save many” çalışması İnovasyon Grand Prix’ini aldı.

Mobil

Mobil kategorisinde New York Times Advertising’in yaratıcı içerik stüdyosu T Brand Studio ve Wieden & Kennedy Portland, Google’ın “Real Tone” dalında Grand Prix’i ve bronz Lion’ı evine götürdü.

Burger King, Mobil’de en fazla ödülü aldı. Marka, David tarafından Sao Paulo’da geliştirilen “Burger Glitch” reklamıyla altın ve bronz, Brooklyn’de We Believers tarafından geliştirilen “Whopper soygunu”yla gümüş madalya kazandı.


Kategoride toplam 21 ödül verildi. Grand Prix’e ek olarak, üç altın Lion, yedi gümüş Lion ve on Bronz Lion sahiplerini buldu.

Sonuç olarak, ABD büyük kazanan oldu ve Mobil kategorisinde altı ödül, bir Grand Prix, iki gümüş Lion ve üç bronz Lion kazandı.

Güney Amerika da altı Lion’ı evine götürdü; yarışmacılar Arjantin ve Brezilya’dan altın Lion’lar kazandı. Brezilya, Arjantin ve Kolombiya bronz Lion’lar kazandı.

İnovasyon

The Glue Society, konut dayanıklılık uzmanları James Cook Üniversitesi, CSIRO ve Room 11 Architects ile birlikte Leo Burnett Sydney ekibi, Avustralya’da giderek artan düzensiz hava koşullarına dayanmaya hazır bir ev inşa etti.

Avustralyalılar’a dayanıklı bir evin mümkün olduğuna dair umut vermek için kısa bir belgesel çekildi, çeşitli filmler ve etkileşimli içerikle hayata geçirildi.

Foote, Cone & Belding, New York, tenis efsanesi John McEnroe’yu kendisinin eski versiyonlarıyla karşı karşıya getiren Michelob Ultra’nın “McEnroe vs McEnroe” çalışmasıyla İnovasyon kategorisindeki tek Altın Lion’ı evine götürdü.

Altının yanı sıra ABD, Piñatex için “Piñatex” ile kategoride bir ödül daha kazandı ve ayrıca Bronz Lion kazandı.

İngiltere, Mobil veya İnovasyon kategorilerinde ödüle layık görülmedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.