Whiskas’tan eğitim için dev hizmet: Kedi Teknik Enstitüsü

Whiskas, evcil hayvan sahiplerinin bu hayvanlara nasıl daha iyi bakabilecekleri konusunda ipuçları sunan bir komik canlı çekim ve animasyon videolardan oluşan bir içerik platform kurdu. Bu platformun adını ise Kat Institute of Technology (Kedi Teknik Enstitüsü) koydu.

Abbott Mead Vickers BBDO tarafından Mediacom ve Google işbirliğiyle yaratılan kampanya, 6 canlı çekim film ve 13 de kısa animasyondan oluşuyor.

Whiskas’tan eğitim için dev hizmet: Kedi Teknik Enstitüsü

Richard McGrann ve Andy Clough kampanyanın yaratıcı isimleri oldu.

Canlı çekim filmler Buscuit’ten Big Red Button (Johnny Burns ve Pier van Tijn) tarafından yönetildi ve animasyon filmlerini yönetmenliğini ise Nomint’ten Christos Lefakis ve Yannis Konstantinisi yaptı.

2015 hayata geçirilen Kitten Kollege’ın devamı niteliğinde olan bu kampanya da yine hayvan bakımı konusunda insanları bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Kedi teknik Enstitüsü, Google arama verilerini kullanarak, kedi sahiplerinin online’da en sık sordukları soruları buluyor ve bunları yanıtlıyor.

Whiskas’ın Avrupa Marka Yöneticisi Katie Griffiths kampanyayla ilgili şunları dile getirdi: “Bu kampanya, kendilerinin merakını nasıl doyuracaklarını anlamaya çalışan tüketicilerimize yardımcı ettiğimiz yolculuğumuzun bir sonraki adımı. Her ay 30.4 milyondan fazla insan online dünyada, “kedimi nasıl beslemeliyim”den “uygun eş nasıl olmalı”ya kadar kedilerle alakalı araştırma yapıyor. Kedi bakımında en güvenilir markalardan biri olarak, gereken her anda kedi sahiplerinin yanında olmak ve uzmanlığımızı yeni, bağlayıcı ve bilgilendirici bir yolla hayata katmak istedik.”

McGrann ve Clough ise “Bazen dünyanın gizlice kediler tarafından yönetildiğine dair şüphelerle savaştık. KIT de teknoloji endüstrisinin içindeki eğlenceyi acayip ofisler ve acayip fikirlerle hafifçe kurcalıyor. Tıpkı birileri Silikon Vadisi’nin kapısına kedi bayrağı asmış gibi” yorumunu yaptı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.