artwork

Whiskas’ın reklam müziği kedileri mest ediyor

2 sene önce

0

Marka platformu, Mars evcil hayvan maması markasını daha mutlu, mırıldanan kedilerin kaynağı olarak konumlandırıyor.

Bafta ödüllü Animatör ve Yönetmen Nina Gantz, istikrarlı Whiskas markasının son reklamı için Ulusal Senfoni viyonselisti David Teie ile bir araya geldi.

Abbot Mead Vickers BBDO tarafından yaratılan reklam, bir kedi mırıldandığında ne olduğunu daha iyi anlatabilmek için izleyiciyi, onun hayal gücünün içine çekiyor.

Journal of Feline Medicine tarafından kedilerin stres seviyelerini azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmış, hayvanlara yönelik besteler yapan Teie, hem reklamın müziğini hem de Spotify ve YouTube’da ücretsiz olarak sunulacak bir oynatma listesi tasarladı.

Teie: “Kediler insanlardan farklı frekanslardaki sesleri dinler, bu yüzden onların benzersiz ses aralığına hitap eden bir müzik parçası yarattık.” dedi.

Mars Petcare’deki Whiskas ekibi, yeni melodiyi dünyanın dört bir yanındaki kedilerle de test etti ve çoğu, klasik müziğe kıyasla daha olumlu tepki verdi.

Mars Petcare’in baş pazarlama sorumlusu Jane Wakely: “Her kedi sahibinin bildiği gibi, kedinizden duyduğunuz mırıldanmalar, kazanabileceğiniz en büyük övgüdür. Mutlu kedilerin mutlu insanlar yarattığına inanıyoruz, bu yüzden her yerde daha fazla mırıltı yaratan bir Whiskas kampanyası lanse etmekten mutluluk duyuyoruz.

‘Purr more’, evcil hayvan sahiplerini amacımızın kalbine yerleştirmek için nasıl inovasyon yaptığımızı, dijital ve teknolojiyi nasıl kullandığımızı göstermek için harika bir örnek: Evcil hayvanlar için daha iyi bir dünya.” dedi.

Whiskas ekibi ayrıca sınırlı sayıda koleksiyonluk bir plak basmayı planlıyor. Her plağın üzerinde bir balık baskısı olacak (çalındığında dönecek) ve müziğin keyfini çıkarırken kedileri eğlendirecek. Influencer’lar, kedilerine bu plağı çalarak etkileşimi TikTok’ta paylaşmaya davet edilecek.

Dijital bir uygulama kedi sahiplerinin, mırıltıları daha fazla Whiskas için para birimine dönüştürmelerine olanak tanıyacak – mırlama ne kadar fazlaysa ödül o kadar iyi.

AMV BBDO Yaratıcı Yönetmeni Alex Grieve: “Whiskas için kedileri ve kedi ebeveynlerini mutlu etmek olan misyonlarını gerçekten yansıtan bir fikir yaratmak istedik.

Mırıldanma kedi mutluluğunun en temel işaretidir. Bu nedenle ileriye dönük her yaratıcı çalışmada hedefimiz, kedilerin daha çok mırıldandığı bir dünya yaratmak olacaktır.” dedi.

Künye
Yaratıcı Ajans: Abbot Mead Vickers BBDO
Yaratıcı Yönetmen: Alex Grieve
Creative: Jack Smedley
Senior Creative: George Hackforth-Jones
Medya Ajansı: MediaCom

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz Amerika’da tüm sürücülere hizmet veren ilk elektrikli araç şarj...