WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton şirketten ayrılıyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton şirketten ayrılıyor. Söz konusu değişikliği Salı akşamı kişisel Facebook sayfasından paylaştığı bir gönderiyle duyuran Acton, sorumluluklarını şirketteki diğer mühendislere aktaracak ve resmi olarak Kasım ayında şirkete veda edecek.

Acton açıklamasında 8 yılın ardından hayatında yeni bir döneme geçmeye karar verdiğini yazdı. Gönderide, “Kar amacı gütmeyen ve kuruluş, teknoloji ve iletişim disiplinlerinin kesişim noktalarına odaklanan bir sivil toplum kuruluşu başlatmaya karar verdim. Bir süredir düşündüğüm bir projeydi ve şimdi buna odaklanmanın ve harekete geçmenin vakti geldi. İlerleyen aylarda daha fazla ayrıntı paylaşacağım.” ifadeleri yer aldı.

Acton, WhatsApp’ı, 2009 yılında şimdiki Ceo Jan Koum ile beraber duyurmuştu. Aradan geçen 8 yılda, WhatsApp gezegende en çok kullanılan mesajlaşma ugulamalarından biri oldu. Uygulama bugün aylık 1.3 milyar aktif kullanıcı ve günlük 1 milyar kullanıcıya sahip. WhatsApp, 2014 yılında 16 milyar dolardan fazla bir miktara Facebook’a satılmıştı.

Kaynak: Business Insider

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.