artwork

WhatsApp Sitcom’u: Bizim Aile

9 yıl önce

0

Anadolu Sigorta, Facebook hesabını canlı tutmak, etkileşimi artırmak ve sayfaya yeni takipçi kazandırmak amacıyla çoğunluğu genç profesyonellerden oluşan bir kitlenin ilgisini çekmek istedi. Bu topluluğun ilgisini çekmek için onların dilinden ve eğlenceli bir şekilde iletişim yapma yolunu seçti.

Bu amaçla son dönemde herkesin en çok kullandığı uygulamalardan olan WhatsApp mecra olarak kullanıldı ve dünyanın ilk WhatsApp sitcom’u; Bizim Aile yaratıldı. Tamamı bir WhatsApp aile mesaj grubunda geçen 30 saniyelik sitcom’larda  bir ailenin başından geçenlerin komedisini yapılıyor. Anadolu Sigorta’nın konut sigortası, kasko, seyahat sigortası, sağlık sigortası gibi ürünlerini kahraman yaparak markayı hikayelerimize dahil ediliyor.

Facebook’ta haftalık olarak yayınlanan videolar toplamda 5.000.000‘nun üzerinde  izlendi. Bizim Aile’nin maceraları Anadolu Sigorta facebook sayfasında devam ediyor.

Künye:

Reklamveren: Anadolu Sigorta

Reklam Ajansı: Rabarba

Yaratıcı Ekip: Pemra Ataç Açıktan, Murat Yaylagül, Boran Erem, Umut Geldiay, Rıza Çankaya, Gizem Özöver, Ebru Karaman, Alp Kızıltan

Müşteri İlişkileri: Birçim Akfırat, Pelin Önal, Özde Gırgırlar, Meltem Turan

Ajans Prodüktörü: Pınar Johnson

 

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...