Site icon Campaign Türkiye

WFA’da yeni dönem

Güzel işler

RVD olarak üyesi olduğumuz ve beş kıtada, ulusal reklamveren derneklerinden ve dünyanın en büyük kurumsal şirketlerinden olmak üzere, toplam 133 üyeden oluşan yapısı ile Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA), küresel çapta faaliyet gösteren tek reklamveren federasyonu olup dünya pazarlama iletişiminin %90’ını temsil ediyor.

Dünya genelindeki pazarlama iletişimi faaliyetlerinin etkili ve sorumlu bir şekilde yürütülmesi amacıyla çalışan WFA, kamu ilişkileri ve pazarlama olmak üzere iki ana konuda faaliyet gösterirken önemli küresel sorunların çözümüne de katkıda bulunmayı hedefliyor.

WFA’nın 17 Mart 2015 tarihinde Marakeş’te, Afrika kıtasında ilk kez gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı’nda, Barclays Bank Global Marka, İtibar, Vatandaşlık ve Pazarlama Yöneticisi David Wheldon, WFA Başkanı seçildi.

Wheldon, Şubat 2012’den bu yana Barclays Bank’ın global pazarlama faaliyetlerini yönetiyor. Kariyerini, uzun yıllar boyunca hem reklamveren hem de ajans tarafında global pozisyonlarda yönetici olarak sürdüren Wheldon, 2 yıllık bir süre için WFA Başkanlığı görevini üstlenecek.

David Wheldon WFA’yı, geçmişte benzeri görülmemiş bir değişim sürecinde olan pazarlama dünyasının çıkarlarını temsil eden, dünya çapındaki pazarlama iletişiminin aktif bir savunucusu olan ve sektör için en iyi olanı takip edip geliştirerek üyelerini bilgilendiren çok önemli bir organizasyon olarak tanımlıyor.

Genel Kurul’da, RVD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura 3. kez WFA Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. WFA Yönetim Kurulu’nda 12 uluslararası dernek temsilcisi ve 14 kurumsal şirket temsilcisi görev alıyor. Yönetim Kurulu yılda 4 kez bir araya gelerek WFA’nın önceliklerini belirliyor ve organizasyon stratejisine öncülük ediyor.

Pazarlama dünyasındaki hızlı değişim trendlerini ve dinamiklerini yakından takip edebilmek adına tüm reklamverenleri WFA çalışmalarını yakından izlemeye davet ediyoruz.

 

Didem Kayadelen

Reklamverenler Derneği Genel Koordinatörü

 

Bu yazı, Campaign Türkiye’nin Mayıs 2015 sayısında yayımlanmıştır.

 

Exit mobile version