Site icon Campaign Türkiye

WeTransfer’den etkileşimli müzik video

Back on 74 müzik video sanatı, izleyicilerin WeTransfer‘in dosya paylaşım teknolojisi aracılığıyla indirebileceği gizli konser biletleri ve sanat eserleriyle dolu.

İngiliz prodüktörler Josh Lloyd-Watson ve Tom McFarland’ın oluşturduğu elektronik müzik grubu Jungle, Hollandalı yazılım firması WeTransfer ile son single’ları Back on 74 için türünün ilk örneği olan bir interaktif müzik videosu üretiminde iş birliği yaptı.

Müzik videosu yalnızca benzersiz koreografi ve sinematografi içermekle kalmıyor, aynı zamanda indirilebilir sanat eserlerinden oluşan etkileşimli bir galeri sunuyor.

İzleyici, beğendiği bir sanat eserine tıkladığında tuvalden çekiliyor, yerine boş bir tuval ortaya çıkıyor ve bilgisayarına indiriliyor. Video, Lloyd-Watson tarafından yaratılan 10.000 benzersiz eserden oluşan bir bankadan çekilen altı farklı sanat eseriyle dolu. Bu “rulet”, her birey için benzersiz bir izleme deneyimi yaratıyor.

Ayrıca müzik videosunun sanat çalışmasında Jungle’ın ABD ve Avrupa sonbahar turuna götürecek olan (her biri WeTransfer ile indirilebilen) 100’den fazla ücretsiz bilet gizli.

Back on 74 müzik videosu deneyimi, WeTransfer ve Jungle’ın mart ayında başlayan iş birliğinin son hamlesini temsil ediyor. Diğer aktivasyonlar arasında “Think It. Make It. Move It” kampanyası vardı; albüm kapağı, müzik formatları ve sahne arkası materyalleri içeren bir derginin yanı sıra WeTransfer yazılımının, müzik videosunun üretimine nasıl yardımcı olduğunu gösteriyordu.

Contentus Maximus‘tan J Lloyd ve Charlie Di Placido tarafından yönetilen orijinal müzik video, WeTransfer’in şirket içi yaratıcı stüdyosu ve Emmy ödüllü yaratıcı stüdyo Nexus Studios tarafından ortaklaşa oluşturuldu.

WeTransfer’in Baş Pazarlama Sorumlusu Angelique Temple: “Bu yıl, Jungle’ın ‘Volcano’ albümündeki müzik videolarının yapımcıları olarak WeTransfer geldi ve hayranlarına özel içerikleri ücretsiz olarak sundu. Bir müzik albümünün hayata geçmesine yardımcı olmak, son on yılda içerik üreticileri tarafında oluşturduğumuz güvenin bir kanıtı. Bu ortaklıkla, platformumuzun yaratıcılarla kitleleri arasında daha yakın bağlantılar kurma potansiyelini gösteriyor ve çalışmalarını dünyayla nasıl paylaştıklarına dair eğlenceli bir bakış açısı sunuyoruz.” dedi.

Back on 74 müzik videosu, albümün lansman tarihine kadar (11 Ağustos) junglejunglejungle.wetransfer.com adresinde izlenebilecek. Ayrıca dünya çapında 190 ülkede aylık 80 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğu bildirilen WeTransfer’in küresel açılış sayfasında da sergileniyor.
Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Exit mobile version