Westworld ikinci sezonunu korkutarak tanıtıyor

HBO’nun dünyanın dört bir yanında pek çok kişi tarafından sevilen dizisi Westworld ikinci sezonunu korkutarak tanıttı. Now TV iş birliğiyle Fred isimli hayli gerçekçi bir robot hazırlayan HBO, Londra’da bir pub’da insanlara gergin anlar yaşattı.

12 haftada tasarlanan robot Fred, Westworld’ün ikinci sezonunu tanıtırken insanlara gergin anlar yaşattı.

55 yaşındaki Tedroy Newell isimli bir adamın kopyası olarak hazırlanan Fred, bir insanla karıştırılacak kadar gerçekçi değil ancak oldukça başarılı. Gerilime neden olan konu ise Fred’in “Yaklaşan robot istilası hakkında ne düşünüyorsun?” gibi soruları oldu. Bir noktadan sonra kısa devre yapmaya başlayıp masada bardak kırması da kendisiyle diyaloğa girenlerin birkaç adım gerilemesine sebep oldu.

12 haftalık bir çalışmanın ürünü olan gerçekçi robot Fred, Tedroy Newell’la da tanıştı. “Merhaba Ted. Kendinin daha üstün bir versiyonuyla tanışmak nasıl bir duygu?” diye soran Fred, sahip olduğu detaylarla Tedroy’u da şaşırttı. Videoda uzmanların, Fred gibi robotların 2028’e kadar duygusal zekaya sahip olmalarını bekledikleri bilgisi de veriliyor.

Yine robotlar üzerinden düzenlenen bir diğer kampanya da “Başarısız robotların kraliçesi” Simone Giertz iş birliğiyle gerçekleştirildi. Simone kendi benzeri olan bir robot tasarlayıp videosunu HBO’ya göndereceğini, böylece HBO’nun dizide kendisine yer vereceğini söyleyerek işe girişiyor. “Som-One” isimli robot Simone’a pek benzememekle birlikte, Fred gibi yeteneklere de sahip değil. Ancak 6:30 dakikalık video Simone Giertz’in her videosundaki esprili yaklaşımını yansıttığı için keyifle izlenebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.