artwork

Western Union, UEFA Avrupa Ligi’nin sponsoru oldu

11 yıl önce

0

Para gönderme-alma şirketi Western Union, UEFA Avrupa Ligi’nin yeni global partneri olduğunu açıkladı. Western Union ayrıca sosyal sorumluluk projesi “PASS” girişimi ile 2012/13 sezonunda gerçekleştirilecek karşılaşmalar boyunca atılacak her başarılı pas için, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 11 ülkedeki gençlerin bir günlük eğitimini karşılamak üzere maddi  destek  sağlayacak.

Patrick Vieira

PASS isimli girişim, eski futbol yıldızı Patrick Vieira’nın öncülüğünde 2012/13 UEFA Avrupa Ligi, 20 Eylül’de Avrupa’dan başlayacak. Girişim önümüzdeki üç sezonu aşkın sürede bir milyon okul gününe ulaşmayı ve global düzeyde desteklediği eğitimi daha da geliştirmeyi hedefliyor. Brezilya, Çin, Kolombiya, Jamaika, Meksika, Fas, Nijerya, Senegal, Romanya, Rusya ve Türkiye’yi içinde barındıran 11 ülkede başlayacak girişim; özellikle burslu öğrenci artırma ve ülkelerde öğretmen eksikliğine odaklanan kar amacı gütmeyen, sivil toplum kuruluşları ile çalışmayı hedefliyor. PASS girişimi, 2012/13 Avrupa Ligi’nde oynanan grup maçları boyunca, başarı ile tamamlanmış her pası fona dönüştürecek ve bir öğrencinin bulunduğu ülkedeki günlük eğitim masrafı karşılığında tahsil edilip dağıtılacak. Western Union ve Western Union Vakfı, şirketin üç yıllık UEFA sponsorluğu kapsamında, Western Union Eğitim Fonu’na toplamda 1.5 milyon Euro aktarmayı hedefliyor.

Western Union Başkanı ve CEO’su Hikmet Ersek, konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

“Her zaman insanların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz, yaptığımız işin merkezinde bu var. Müşterilerimizin bizi kullanırken para gönderme alma sebeplerinden biri de eğitim. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı’na (UNESCO) göre, 71 milyon zeki, çalışkan öğrenci global düzeyde ikincil ya da mesleki eğitime kayıtlı değil. Kaybedilen her okul yılı bir bireyin ilerideki ekonomik özgürlüğü ve kariyer yaşamı için büyük bir kayıp. PASS aracılığıyla futbolun gücünden destek alarak eğitim için farkındalık yaratmayı planlıyoruz ve bununla temel eğitime maddi destek vererek gençleri ve çevrelerini daha farklı kılacağız.”

Western Union; geçmişte Manchester United (1998), Afrika Uluslar Kupası (2006) ve F1 yarışında BMW Williams  takımına (2003) sponsor olmuştu. Ancak Western Union, marka ve işletmenin gerisinde kurumsal sosyal sorumlulukla ilgili olarak PASS girişimi ile  ilk kez gerçek stratejik bir yolla spora ortak oldu.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...