Wes Anderson’ın yönettiği en iyi reklamlar

The Royal Tenenbaums, Moonrise Kingdom ve The Grand Budapest Hotel gibi filmlere imza atan ve tarzıyla kendisine hayran bırakan yönetmen şu sıralar H&M’in Noel kampanyasıyla gündemde.

Biz onun eserlerini genelde beyaz perdede izlemeye alışık olsak da usta yönetmen birçok reklam filmine de imza attı ve reklamların hepsi en az filmleri kadar başarılı. İşte en başarılı Wes Anderson reklamları:

SoftBank

2008 yılında Anderson Japon telekomünikasyon ve internet şirketi SoftBank için bir reklam filmi çekti. Jacques Tati’nin Les Vacances de Monsieur Hulot filminden ilham alan yönetmenin reklam filminin başrolünde ise Brad Pitt yer aldı.

Hyundai

2012 yılında Anderson Hyundai iki reklam filmi çekti. Otomobil teknolojisinin merkezinde olduğu iki reklam filmi de 84. Akademi Ödül Töreni’nin reklam aralarında gösterildi.

IKEA

İsveçli mobilya şirketi IKEA, “Unböring” pazarlama kampanyası için Wes Anderson’ın çektiği ve oldukça şık bir oturma odasında geçen aile dramasını kullandı.

Stella Artois

Wes Anderson bu reklam filminin çekiminde Roman Coppola ile birlikte yönetmenlik yaptı. Reklamda 60’lı yılların ikonik görüntüleri teknolojiyle buluştu.

American Express

“My Life. My Card” isimli reklam için film desek yeridir. 2 dakikalık reklam filminde yönetmen Jason Schwartzman, Waris Ahluwalia ve Robert Yeoman gibi isimlerle çalışmış. Reklamda yönetmenin imzası niteliğindeki stili net bir şekilde görülüyor.

AT&T

2007 yılında Anderson, AT&T için 30’ar saniyelik televizyon spotları çekti. Hepsinde ayrı karakterlerin kullanıldığı reklam filmleri tek çekimde gerçekleştirilmiş.

H&M

Yıl bitmeden Wes Anderson’dan harika bir reklam filmi daha izleyebildik. Yönetmenin Noel için çektiği bu çarpıcı reklamın başrolünde Adrien Brody yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.